וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידה של כ-2% בנאסד"ק; צ'ק פוינט מאבדת כ-4% ומשלימה נפילה של 17% ביומיים

גל אשד

16.1.2002 / 20:55

אמש פירסמה צ'ק פוינט תוצאותיה הכספיות, ובליהמן מעריכים היום שהחברה לא תצמח השנה; ואיו מאבדת 3.5%, אף היא בעקבות הדו"חות; גיוון עולה בכ-3% על רקע הסכם שיווק חדש;הדו"חות שפירסמה אמש ענקית השבבים אינטל אומנם הצליחו לעמוד בתחזיות, אולם התחזית להמשך התפרשה על ידי המשקיעים כפושרת יחסית, ואפילו מדד המחירים לצרכן, שהיה טוב מהתחזיות, לא מצליח לשנות את מגמת השוק.בשעה זו הנאסד"ק רושם ירידה חדה של כ-1.9%, ומתקשה לשבור את קו 2,000 הנקודות, והדאו ג'ונס רושם ירידה חדה אף הוא - של-1.2%. המשקיעים, כך נראה, מעדיפים היום להסתכל על המספרים שסיפקה אינטל בצורה אבסולוטית - למרות שקלעו לתחזיות - שכן הם היוו ירידה של כ-61% ברווחי החברה מהתקופה המקבילה ב-2000, ושל כ-20% בהכנסות החברה.במקביל, הציפיות מהחברה היו כי תספק תחזיות מעט יותר אופטימיות, ואילו היא אמרה כי שולי הרווח הגולמי שלה יהיו ללא שינוי ב-2002 - מה שיתורגם, לפי ההערכות, לעמידה בתחזית הממוצעת בוול סטריט השנה - רווח של 63 סנט למניה. המניה יורדת כעת ב-1% במחזור מסחר ער.

מריל: עתיד אינטל לוט בערפל
בבית ההשקעות מריל לינץ' אמרו היום כי עתידה של החברה עדיין לוט בערפל, וכי לא נראה שהיא תוכל לצמוח ב-10% לשנה בממוצע - התחזית הקודמת. נקודה נוספת בדו"חות של החברה היא הודעתה כי תקטין את ההשקעות שלה השנה - מה שמהווה חדשות שליליות לחברות השבבים, שאכן רושמות ירידות במסחר בבורסות האלקטרוניות לפני פתיחת המסחר. בסיום המסחר יתפרסמו דו"חות נוספים מכיוונן של חברות ענק דוגמת קומפאק, יאהו ואפל.

מדד המחירים לצרכן (CPI), שהתפרסם לפני פתיחת המסחר היום לא מצליח לשנות את מגמת הירידות הנרשמת במדדים המובילים. המדד ירד בחודש דצמבר ב-0.2%, לעומת תחזיות לעלייה של 0.1%. מדד הליבה, בניטרול מחירי המזון והאנרגיה הנחשבים לוולטיליים, עלה בשיעור של 0.1% - בהתאם לתחזיות. המדד נלקח החשבון על ידי קובעי מדיניות הריבית בארה"ב, ונראה כי הוא נותן אינדיקציה חיובית למצבה של האינפלציה בארה"ב.ליהמן ברדרס: צ'ק פוינט לא תצמח השנה
המניות הישראליות נסחרות כעת במגמה מעורבת עם נטייה ברורה לירידות שערים. מניית צ'ק פוינט , פתחה את עונת הדו"חות, כאשר פירסמה תוצאות לרבעון הרביעי שקלעו לתחזיות, אך התריעה כי ייתכן שלא תצמח ברבעון הראשון של 2002. המניה יורדת ב-4.3% למחיר של 37 דולר, המשקף לחברה שווי שוק של 9.5 מיליארד דולר - כך שמאז פרסום הדו"חות איבדה המניה במצטבר כ-17% מערכה.

ארסנל של בתי השקעות פירסם היום דו"חות על החברה, כאשר בית ההשקעות ליהמן ברדרס הפך להיות אחד הפסימיים לגבי ביצועי הכספיים של החברה ברבעון הראשון של 2002 ובשנה כולה - לפחות בהשוואה לתחזיות הקונצנזוס בוול סטריט. האנליסטים טובי פישביין וישראל הרננדז מורידים את ההמלצה למניית החברה מ"קנייה" ל"תשואת שוק" (ירידה של דרגה אחת) ומותירים את מחיר היעד ברמה של 35 דולר - נמוך בכ-6% ממחיר המניה כעת, תוך ציון הערכתם כי חוסר הצפיות והסיכוי הנמוך להתאוששות ב-2002 ילחצו על המניה בתקופה הקרובה.בגולדמן מעריכים כי ואיו תשרוף 2.5-3 מיליון דולר לרבעון
מניית ואיו יורדת כעת ב-3.5% למחיר של 1.4 דולרים - אף היא בתגובה לדו"חות כספיים, אם כי לא ניתן להשוות בין המספרים שלה לאלו של צ'ק פוינט. ואיו דיווחה על הפסד נקי למניה של 9 סנט ברבעון הרביעי - כאשר ברבעון הקודם הציגה החברה הפסד של 10 סנט למניה. המספרים הללו מנטרלים את ההוצאות החד פעמיות של החברה, שהסתכמו ב-4.2 מיליון דולר. אומנם קיים שיפור קל בהפסד, אך מדובר בפספוס של התחזיות, שדיברו על הפסד של 4 סנט למניה. הכנסות החברה עמדו בתחזיות להכנסות של 3.3 מיליון דולר, גבוה מ-2.9 מיליון דולר עליהם דיווחה ברבעון הקודם.בבית ההשקעות גולדמן סאקס הותירו היום המלצת "תשואת שוק" למניה ואמרו כי אין קטליזטור כלשהו שיוכל להזניק את המניה בטווח הקרוב. הם מעריכים כי החברה תשרוף 2.5-3 מיליון דולר בכל רבעון בשנה הקרובה, לפחות, כך שתסיים את השנה עם 73 מיליון דולר בקופה.מניית גיוון אימג'ינג עולה כעת בכ-3.2% למחיר של 17.2 דולר על רקע הודעתה כי חתמה על הסכם שיווק חדש של מערכותיה הרפואיות, עם חברת Premier האמריקאית, שהיא מעין קונסורציום בין ארגונים רפואיים, הנמצאת בבעלות משותפת של יותר מ-200 בתי חולים ומרכזי בריאות בארה"ב. Premier תציע את המוצר של גיוון ל-1,600 בתי חולים ומרכזים רפואיים להם היא מפיצה מוצרים רפואיים.ההסכם החדש לא מסייע לקומפיוג'ן
ההסכם עליו הודיעה היום חברת קומפיוג'ן לא מצליח להוביל את המניה למעלה בצורה משמעותית, או להשפיע לטובה על מחזור המסחר הנמוך. המניה עולה בשעה זו בכ-1% למחיר של 4.4 דולר על רקע הודעתה על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת diaDexues לשיפור, זיהוי ווידוא מטרות תרופתיות וסימני אבחון בהתבסס על כלי הניתוח של קומפיוג'ן הנוגעים למאגרי מידע גנומי ופרוטאומי.תחת הסכם זה, diaDexus תשתמש בפלטפורמת ה-LEADS וכלי מחקר נוספים של קומפיוג'ן, כדי לבצע אנליזה משולבת של מאגר המידע הגנומי והפרוטאומי שלה יחד עם המידע. בחברה נמנעו מלפרסם את היקף העסקה בדולרים אך ציינו כי עסקות כאלה אינן שכיחות עבור החברה, והוסיפו כי מבחינת גודל, היא השנייה בגודלה אחרי העסקה האחרונה באוגוסט עם חברת אבלון - עסקה שהסתכמה במאות אלפי דולרים.

עוד בולטות: מניית רדוור שיורדת ב-6.4% למחיר של 11 דולר ומניית אי.סי.איי , שמאבדת כ-4.2% למחיר של 5.3 דולרים. מאז אוקטובר, אז הגיעה המניה לנקודת שפל של 10 שנים, היא זינקה ב-170%.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully