השביתה בבינלאומי: לפחות עד יום חמישי

עובדי הבנק, כולל המנהלים הלא בכירים, ממשיכים להשבית את כל הסניפים ברחבי הארץ. העובדים למנכ"ל סמדר ברבר צדיק: "שני את שמך לסמדר יונס"

אלון שן
06/07/2010

עובדי הבנק הבינלאומי ובנק פאג"י, שבשליטת צדיק בינו, הודיעו היום (שלישי) כי ימשיכו בשביתה עליה הכריזו ביום חמישי האחרון, עד יום חמישי הקרוב לפחות. בשביתה משתתפים גם המנהלים (הלא בכירים) ומורשי החתימה, ולפיכך סניפי שני הבנקים ברחבי הארץ סגורים לחלוטין לקהל הרחב.

אתמול נערכה פגישת משא ומתן נוספת בין נציגי העובדים לבין נציגי ההנהלה אולם השיחות שהתקיימו לא הביאו להתקדמות בתהליך. גם הפגישה שהתקיימה עם המנכ"ל, סמדר ברבר צדיק, לא הובילה להתקדמות כלשהי. עקב המבוי הסתום אליו נקלעו השיחות, החליטו העובדים כי ימשיכו בשביתה.

סכסוך העבודה בבנק פרץ עקב טענות של העובדים על לחץ בלתי אפשרי ובלתי סביר שמופעל עליהם בנושאי שיווק; מדיניות תגמולים מעוותת של ההנהלה אשר מפעילה מערכת דיפרנציאלית וחד צדדית; הפרות סדרתיות של הסכמים על ידי ההנהלה ובין היתר את הסכם ההצמדה לבנק לאומי; עומס עבודה; ניסיונות ההנהלה לפגוע בעבודה המאורגנת בבנק; העסקת סטודנטים בניגוד להסכמים ועוד.

עוד טוענים העובדים, כי נציגי ההנהלה שלוקחים חלק בדיון אינם בעלי סמכות להחליט כל החלטה ולכן הישיבות הן חסרות טעם. עוד הוסיפו נציגי העובדים כי על אף שהנהלת הבנק מודה כי נערכו מספר הפרות הסכמים (הן בתחום של הצמדה לבנק לאומי והן בתחום של העסקת סטודנטים בבנק פאג"י), ההנהלה אינה מוכנה למסור את הנתונים לעובדים.

נציגי העובדים אף טוענים, כי עד עתה לא קיבלו עובדי הבנק הבינלאומי את שכרם לחודש יולי וזאת כי הנהלת הבנק דורשת לנכות מראש את ימי השביתה של חודש יולי על אף שלא ניתן לדעת בשלב זה כמה ימים תימשך השביתה. יחד עם זאת, מנהלי הבנק הבכירים, הסמנכ"לים והמנכ"ל, קיבלו את שכרם במועד.

העובדים כתבו מכתב למנכ"ל

לאור הלנת השכר בבנק, החליטו עובדי הבנק לשלוח למנכ"ל הבנק, סמדר ברבר צדיק, מכתב אליו צורפו מוצרי מזון בסיסיים. במכתב ציינו העובדים: "היות ולמדנו לדעת כי בניגוד ל-3000 עובדי הבנק, את דווקא קיבלת את משכורתך הצנועה ב-1 לחודש לחשבונך, רצינו לברך אותך. אנו יודעים כי ההוצאות המשפחתיות בחודשי יולי אוגוסט הן רבות: קייטנות, בילויי הילדים שבחופשה ועוד. אנו שמחים לדעת כי נמצא פתרון כלכלי הולם לך ולמשפחתך ושחלילה לא תפלו לנטל על שלטונות הסעד. אנו שמחים גם כי הפתרון כולל גם את משפחות הסמנכ"לים בבנק. אנו שמחים עבורכם שמחת אמת, כי כידוע לך, בבנק הבינלאומי כולנו משפחה אחת, ואם בן/בת משפחה אחד מצליח – כולנו מחזיקים לו אצבעות (אפילו אם ההצלחה שלו קשורה לעושק של כולנו). נראה לנו שעם ההתנהגות הניהולית שלך עוד תגיעי רחוק (תמיד תוכלי לשנות את שמך לסמדר יונס). ליתר בטחון, אנו שולחים חבילת מוצרי יסוד לך ולמשפחתך- שלא יחסר. תאכלו ותשבעו."

מהנהלת הבנק נמסר לוואלה! עסקים בתגובה: אמש, בתום מו"מ ממושך בו הוצע לוועדים כי לפנים משורת הדין תדחה ההנהלה את ניכוי השכר בגין ימי השביתה לחודש הבא ובכך יתאפשר תשלום מיידי של משכורת יולי, ובמקביל ימשך המו"מ האינטנסיבי תוך חזרה מלאה לעבודה, החליטו הוועדים להמשיך ולשבות. בהנהלה ביקשו להדגיש, כי את שכר חודש יולי קיבלו כל עובדי הבנק שלא שבתו, ולאו דווקא חברי ההנהלה. למשל, עובדי המחשוב, סטודנטים, עובדי משק הבית ועוד. ההנהלה מתנצלת בפני הלקוחות על אי הנוחות.

(עדכון ראשון: 9:00)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully