וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחר: שביתה בבנק אוצר החייל

אלון שן

6.7.2010 / 15:10

סניפי הבנק יהיו סגורים עקב שביתה וללא הגבלת זמן. העובדים: "ההנהלה מתעלמת מנסיונותינו להיכנס למשא ומתן". ההנהלה: "הדרישות הכספיות אינן סבירות"

מנציגות העובדים של בנק אוצר החייל נמסר היום (שלישי), כי החל ממחר כל סניפי הבנק יהיו סגורים עקב שביתה וללא הגבלת זמן, וזאת עקב התעלמות הנהלת קבוצת הבינלאומי מנסיונות העובדים להיכנס למשא ומתן ענייני ואפקטיבי לטובת העובדים והבנק.

העיצומים בבנק נפתחו לפני כשבועיים בעקבות דרישה של העובדים להשוות את תנאיהם לתנאי השכר והרווחה של עובדי הבנק הבינלאומי מאחר והשכר בבנק אוצר החייל הוא בין הנמוכים ביותר במערכת הבנקאית, לטענת העובדים. בנוסף, נציגי העובדים טוענים כי הסבת מערכת המחשוב של הבנק גרמה לכך שהעובדים עובדים שעות רבות יותר ללא תגמול, על מערכת מיושנת יותר. העובדים טוענים כי גם הלקוחות סובלים מכך עקב התורים הארוכים והזמן שלוקח להם לבצע פעולות. יתרה מכך, העובדים טוענים כי בעקבות ההסבה, התייתרו כ-70 משרות של עובדים להם הובטח כי יימצא להם פתרון, ועד לרגע זה לא נמצא כל פתרון והעובדים חוששים לעתידם.

מיו"ר ועד עובדי בנק אוצר החייל יצחק נעמן נמסר: "בשבוע שעבר הנהלת בנק אוצר החייל ביקשה מאיתנו להפסיק את העיצומים ולהכנס למשא ומתן אינטנסיבי. קיימנו פגישה אחת עם מנכ"ל הבנק ועם הנהלת הבנק וגילינו כי מטרתם הייתה אך ורק לגרור אותנו ולא להכנס למשא ומתן רציני. כמו כן, אנו זוכים אך ורק להתעלמות מצד הנהלת קבוצת הבינלאומי. לכן, אין לנו ברירה אלא להכנס לשביתה ללא הגבלת זמן ולו רק כדי להגן על העובדים. למרות התנהלות לא מכובדת זו, אנו קוראים להנהלת הבנק לנהל איתנו משא ומתן ענייני לטובת כל הנוגעים בדבר."

מבנק אוצר החייל נמסר בתגובה: "צר לנו כי וועד העובדים של בנק אוצר החייל לא נותן הזדמנות אמיתית למשא ומתן בין הצדדים והחליט להשבית את עבודת הבנק. ההנהלה סבורה כי בשלב זה של המשא ומתן השוטף מול הוועד אשר נועד למצוא הסדר לשביעות רצון הצדדים אין כרגע מקום לא לעיצומים ולא להשבתה. הדרישות הכספיות של הוועד אינן סבירות ואינן מקובלות לנוכח רמת השכר והתנאים מהם נהנים עובדי בנק אוצר החייל. אנו מצרים על כל פגיעה הנגרמת לציבור לקוחותינו ומקווים ומאמינים שוועד עובדי בנק אוצר החייל יחזור במהרה לשולחן הדיונים ועובדי הבנק יחזרו לעבודה"

שביתה גם בבנק הבינלאומי

עובדי הבנק הבינלאומי ובנק פאג"י, שבשליטת צדיק בינו, הודיעו היום (שלישי) כי ימשיכו בשביתה עליה הכריזו ביום חמישי האחרון, עד יום חמישי הקרוב לפחות. בשביתה משתתפים גם המנהלים (הלא בכירים) ומורשי החתימה, ולפיכך סניפי שני הבנקים ברחבי הארץ סגורים לחלוטין לקהל הרחב.

סכסוך העבודה בבנק פרץ עקב טענות של העובדים על לחץ בלתי אפשרי ובלתי סביר שמופעל עליהם בנושאי שיווק; מדיניות תגמולים מעוותת של ההנהלה אשר מפעילה מערכת דיפרנציאלית וחד צדדית; הפרות סדרתיות של הסכמים על ידי ההנהלה ובין היתר את הסכם ההצמדה לבנק לאומי; עומס עבודה; ניסיונות ההנהלה לפגוע בעבודה המאורגנת בבנק; העסקת סטודנטים בניגוד להסכמים ועוד.

מהנהלת הבנק נמסר לוואלה! עסקים בתגובה: אמש, בתום מו"מ ממושך בו הוצע לוועדים כי לפנים משורת הדין תדחה ההנהלה את ניכוי השכר בגין ימי השביתה לחודש הבא ובכך יתאפשר תשלום מיידי של משכורת יולי, ובמקביל ימשך המו"מ האינטנסיבי תוך חזרה מלאה לעבודה, החליטו הוועדים להמשיך ולשבות. בהנהלה ביקשו להדגיש, כי את שכר חודש יולי קיבלו כל עובדי הבנק שלא שבתו, ולאו דווקא חברי ההנהלה. למשל, עובדי המחשוב, סטודנטים, עובדי משק הבית ועוד. ההנהלה מתנצלת בפני הלקוחות על אי הנוחות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully