וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גרנית מרחיבה פעילותה התחום חיפושי הגז הימיים - רכשה זכויות בריטיש גז ברשיון מד אשדוד ב-500 אלף דולר

אלי דניאל

17.1.2002 / 10:38

החברה תצטרך להשקיע סכומים נוספים לצורך פיתוח אתר הרשיון בו נתגלה כבר מאגר גז בהיקף של 274 מיליארד רגל מעוקב בקידוח ניר 1חברת גרנית הכרמל מדווחת היום כי שותפות גרנית-סונול קידוחי נפט וגז, הנמצאת בבעלותה ובשליטתה המלאים, רוכשת את מלוא זכויותיה של בריטיש גז (British Gas) ברשיון הימי "Med Ashdod" (הידוע גם כרשיון מספר 242), וזאת בתמורה לסך של 500 אלף דולר.לדברי החברה, תשלום התמורה יהיה במועד חתימת ההסכם המפורט. כמו כן, שותפות גרנית-סונול התחייבה להיכנס בנעליה של בריטיש גז ולהיות צד להסכם התפעול המשותף של אתר הרשיון (JOA). יצוין כי גרנית תיאלץ להשקיע כספים נוספים באתר הרשיון לשם המשך פיתוחו.רשיון מד אשדוד מתייחס לאתר בשטח של כ-400 אלף דונם. בין השותפים ברשיון זה ניתן למצוא את ישראמקו , המחזיקה בכ-34% מהזכויות, ודלק קידוחים המחזיקה בכ-4% מהזכויות. זכויות הקידוח ברשיון זה הן בתוקף עד ל-14 ביוני 2002. ברשיון מד אשדוד נתגלה כבר מאגר גז - "מאגר ניר", וזאת לאחר שנערך קידוח ניר 1 באתר המצוי כ-19 ק"מ צפונית מערבית לחוף אשקלון. על פי הערכות חברת ייעוץ אמריקאית, מאגר ניר מכיל כ-274 מיליארד רגל מעוקב.

העסקה הנוכחית אינה הראשונה בה רוכשת גרנית את זכויותיה של בריטיש גז בקידוחי גז הנערכים אל מול חופי המדינה. כך היה כאשר גרנית רכשה לפני כחודשיים וחצי חלק מזכויות בריטיש גז באתר רשיון "גל C" המצוי מול חופי אשדוד. כמו כן, לגרנית 15% מהזכויות ברשיונות "גל A" ו-"גל B".הרכישה האמורה היא חלק ממדיניותה של גרנית להרחיב את פעילותה בתחום חיפושי הגז הימיים, ועל פי ההערכות, עשויה החברה לבצע בחודשים הקרובים עסקות נוספות. נראה כי מבחינת גרנית מדובר בעסקה בה הסיכון הוא נמוך יחסית, שכן, באתר מד אשדוד כבר נתגלה מאגר גז. ככל הידוע, בכוונת החברה ושותפיה לרשיון מד אשדוד, לבצע קידוחים נוספים במטרה לאתר מאגרי גז נוספים.

גרנית הכרמל סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2001 עם מכירות בהיקף של כ-1.09 מיליארד שקל, כ-1% יותר מהיקף המכירות ברבעון המקביל בשנת 2000. בשורה התחתונה, הרוויחה החברה ברבעון השלישי כ-20.1 מיליון שקל.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully