וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיטק עומדת לחתום על הסכם הפצה בהיקף של 20 מיליון שקל לפחות

אילן מוסנאים

17.1.2002 / 11:59

דשנים וחומרים כימיים תקבל בלעדיות על הפצת מערכות הפיטומוניטרינג בישראל וברשות ב-3 השנים הקרובות

חברת פיטק עומדת לחתום בימים הקרובים על הסכם עם חברת דשנים וחומרים כימיים מקבוצת כי"ל , להפצת מערכות הפיטומוניטרינג שלה בהיקף מינימלי של כ-20 מיליון שקל, בשלוש השנים הבאות - כך נודע ל-TheMarker.

החברה מסרה אתמול כי היא מנהלת משא ומתן עם חברה ישראלית העוסקת, בין היתר, בשיווק מוצרים ותשומות לחקלאות וגינון בדבר חתימה על הסכם הפצה ושיווק בלעדי בישראל ובשטחי הרשות הפלשתינאית למשך 3 שנים, של מוצרי הפיטומוניטרינג ורכיביהן.

הסכם זה הינו ההסכם המהותי ראשון בו מצליחה פיטק לשווק את מערכות הפיטומוניטרינג שלה, אותם סיימה לפתח במהלך 2001. לדברי סמנכ"ל הכספים של פיטק, דורון אברמוביץ, במהלך 2001 מכרה החברה מספר בודד של מערכות, ששימשו בעיקר למטרות מחקר וניסויים.

לדבריו, ההסכם עם דשנים וחומרים כימיים, ששולטת בנתח משמעותי מההפצה בשוק החקלאי בישראל, נרקם בעקבות כנסים ובדיקות בהם הוכחה התכנות המערכת והיא קיבלה חותמת "לא פורמלית" של משרד החקלאות למוצרים. בעקבות זאת פנתה החברה הבת של כי"ל אל פיטק בבקשה לקבל בלעדיות על שיווק המוצרים בתחומי ישראל וברשות הפלשתינאית.

אברמוביץ, ציין כי במסגרת תוכנית העבודה שנקבעה במזכר ההבנות בין החברות אמור ההסכם להניב לפיטק מכירות בהיקף של כ-3 מיליון שקל ב-2002, שצפויה להיות שנת החדירה של המוצר. בשנתיים הבאות התחייבה דשנים וחומרים כימיים לספק לפיטק מכירות בהיקף של בין 8 ל-10 מיליון שקל לשנה. לשתי החברות ישנה אופציה להאריך את ההסכם אחרי 2004.

נציין שמבחינת פיטק, חתימה על ההסכם תהווה הישג משמעותי ותקפיץ מדרגה את החברה, שמכירותיה בתשעת החודשים שפתחו את 2001 הסתכמו ב-13.3 מיליון שקל ובשנת 2000 הסתכמו בכ-20.7 מיליון שקל.

את הרבעון השלישי של 2001 סיימה פיטק עם הפסד של 1.7 מיליון שקל - גבוה במעט מההפסדים ברבעון המקביל, ועם ירידה של 16% בהכנסות ל-5.7 מיליון שקל. החברה ביצעה במהלך הרבעון מהלכי התייעלות שצימצמו את ההפסדים לעומת ההפסדים ברבעון הקודם, שהסתכמו ב-3.6 מיליון שקל.

המוצר של פיטק מבוסס על טכנולוגיית הפיטומוניטורינג, המשמשת לבקרת צמיחה ומוצרי בקרה לשם קבלת מידע, שליטה וניהול מערכות השקיה, דישון ואקלים, תוך ניצול ידע אגרונומי וטכנולוגי. הטכנולוגיה מאפשרת קבלת נתוני צמיחה ונתונים פיסיולוגיים אחרים בצמחים באמצעות תוכנות וחיישנים וניתוחם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully