פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   "אני בעד העלאת שכר המינימום - בהסכמה"

   יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר בראיון כי הדרך היחידה להעלות את שכר המינימום היא בהסכמה בין המעסיקים לממשלה. "אני לא מנכ"ל המדינה, אני עושה את הדברים כחלק מתפקידי"

   אני מתכוון להעלות את נושא העלאת שכר המינימום בשולחן העגול בין האוצר, המעסיקים והעובדים, כך אמר הערב (שבת) יו"ר הסתדרות העובדים הלאומית, עופר עיני בראיון ל"פגוש את העיתונות בערוץ 2. "אני בעד העלאת השכר, אך הדרך היחידה לעשות זאת היא בהסכמה בין המעסיקים לממשלה".

   "מישהו האמין שהצעת החוק של עמיר פרץ להעלאת שכר המינימום תעבור? ראש הממשלה והאוצר עמדו על הרגליים האחרות. עדיף היה לנסות ולהגיע להסכמה. שרי הממשלה הצביעו בעד ההעלאה בתוך הממשלה, אך שר שמצביע נגד החלטת הממשלה בכנסת צריך להתפטר. הממשלה לא תיפול על שכר המינימום - היא לא נפלה על מלחמות".

   עיני ציין כי שכר המינימום הוא אחד מהנושאים שבהם הוא מתכוון לטפל. "הכי קל להיות להיות פופוליסטי", אמר, "אך הדרך היחידה להעביר החלטה שכזו זה בדיאלוג עם המעסיקים".

   "אני מתכוון להעלות את הנושא בשולחן העגול, אך אני יודע שהמעסיקים מתנגדים. הסיכוי שאני אצליח להעביר את זה בשולחן העגול הוא נמוך" אמר עיני והוסיף: "יש לנהוג בנושא שכר המינימום באחריות: אני רוצה לראות איך יוצרים את האיזונים ואיך לא גורמים גם בהחלטה כזו לתוצאה האחרת - פיטורים המוניים".

   "התקשורת מוציאה הדברים מפרופורציה. אני לא מנכ"ל המדינה - אני עושה את הדברים כחלק מתפקידי. מכאן עד למנהל את המדינה או שהשרים הם המריונטות שלי הדרך ארוכה. זה לא שאין לי את העוצמה בתוך המפלגה, אלא שהמפלגה היא פלטפורמה לאינטרסים שלי".