וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת חייבת לבנק הפועלים 100 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי

17.1.2002 / 15:55

כך עולה מדו"ח של UBS ורבורג על בנק הפועלים; עוד מקור לדאגות: ההלוואה הגדולה - כ-600 מיליון דולר - לחברות הכבלים המקומיות

גם אחרי פגישה עם נציגים מבנק הפועלים , ב-UBS ורבורג מותירים את המלצת "החזק" למניות הבנק.

בעדכון מיוחד על בנק הפועלים טוענים האנליסטים צ'רלס סילבר, כריסטופר מלין וסטיבן לוי, כי בפני הבנק עומדות שלוש בעיות עיקריות. הראשונה, הלוואה גדולה של 100 מיליון דולר לחברת גילת לוויינים , שנכון לעכשיו, תוכנית ההבראה שלה כלל לא סגורה. הבעיה השנייה היא ההלוואה הגדולה - כ-600 מיליון דולר - לחברות הכבלים המקומיות.

חברות הכבלים, מציינים האנליסטים ב-UBS, סובלות מתזרים מזומנים שלילי גבוה במיוחד, וההערכות בבנק הן כי המצב יישאר כך במהלך השנים הבאות. ב-UBS טוענים כי בשלב זה אין חשש מפני פשיטת רגל של החברות, בעיקר מפני שהבנקים ימשיכו להזרים להן מזומנים כדי להימנע ממחיקת כל ההלוואות שהוענקו להן. עם זאת, האנליסטים מציינים כי חברות הכבלים משמשיכות להיות מקור לדאגות בבנק.

מקור בעיות שלישי הוא חברות הנדל"ן המסחרי. בעוד שבבנק סבורים שאין סיכון משמעותי בשוק הדירות, הרי שהמצב שונה לחלוטין בחברות הנדל"ן המסחרי. ב-1999 וב-2000 נרשם ביקוש גבוה מאוד למשרדים, בעיקר מצד חברות היי-טק. כיום ברור כי הביקוש לאותם משרדים ירד, והמצב החדש מעמיד יזמים רבים בפני קשיים אפשרים.

ב-UBS אומרים כי גם בבנק הפועלים מסכימים לטענה שלהורדת הריבית החדה מצד בנק ישראל תהיה השפעה מינימלית על תיק הנכסים של הבנק. להערכתם, עד שלא נראה שינוי מגמה בכלכלה הישראלית, הפרשות גדולות ימשיכו להעיב על רווחי הבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully