וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת דלק אנרגיה החליטה לעצור את הנפקת איגרות החוב שתיכננה

גולן פרידנפלד

17.1.2002 / 16:05

ההנפקה תוכננה להתבצע באמצעות איגרות חוב סטרייט למשקיעים מוסדיים; בחברה סירבו להתייחס לגורמים שהביאו לעצירת ההנפקה

חברת דלק אנרגיה קיבלה בימים האחרונים החלטה להפסיק את הנפקת איגרות החוב שתוכננה למשקיעים מוסדיים בהיקף של 80-120 מיליון שקל - כך נודע ל-TheMarker. דובר החברה אישר את הידיעה.

הסיבה שבגללה החליטו לעצור את ההנפקה אינה ידועה, ובחברה סירבו להתייחס לנסיבות שבהן התקבלה ההחלטה. ההחלטה לדחות את ההנפקה היא חריגה בימים אלה שבהם עולה מספר החברות המגייסות הון באמצעות הנפקת אג"ח בשל האטרקטיוויות שבמכשיר זה נוכח שיעור הריבית הנמוך.

דלק אנרגיה מחזיקה בכ-62% מחברת דלק קידוחים וב-37% מחברת אבנר, שזכו במסגרת שותפות ים תטיס, בחוזה לאספקת הגז הטבעי לחברת החשמל בהיקף של כ-1.5 מילארד דולר. קבוצת ים תטיס, הכוללת את דלק קידוחים, אבנר חיפושי נפט ודלק השקעות המחזיקות בכ-53% מהזכויות, ואת חברת סאמדן האמריקאית המחזיקה בכ-47% הנותרים, תספק לחברת החשמל כ-18 מיליארד מ"ק של גז טבעי לתקופה של כ-11 שנים - כ-50% מכמות הגז הטבעי שתידרש לחברת החשמל בעקבות המעבר לשימוש בגז טבעי החל מ-1 בינואר 2004.

דלק אנרגיה, הנסחרת על פי שווי שוק של 822 מיליון שקל רשמה הפסד של כ-4.6 מיליון שקל ברבעון השלישי לעומת הפסד של 3.6 מילון שקל ברבעון המקביל. בתשעת החודשים האחרונים של השנה הסתכמו הפסדיה של דלק אנרגיה ב-4 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-10 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully