וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המכס גבה כסף תמורת אחסון טובין בתקופה שעובדיו היו בעיצומים

אמיר הלמר

20.1.2002 / 15:01

היום הוגשה תביעה ייצוגית בשם כ-20 אלף איש המוערכת בכ-50 מיליון שקל; התובע טוען כי אולץ לשלם מאות שקלים בדמי אחסנה על מוצר שהזמין מחו"ל ועוכב במשך 27 יום במחסנים

עו"ד אייל גולדנברג הגיש היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה כנגד אגף המכס והמע"מ באוצר וכן בקשה להכיר בתביעתו כייצוגית.

התובע, באמצעות עו"ד עדי קסטנבאום, טוען בתביעה כי במהלך חודש אוקטובר 2001 הוא רכש מוצר בחו"ל וזה נשלח אליו ארצה באמצעות חברת שילוח. המוצר, טוען התובע, הגיע לישראל ב-25 לאוקטובר ושלושה ימים מאוחר יותר ביקש התובע לשחררו במכס.

התובע מוסיף כי באותו מועד פרצו עיצומי עובדי המכס והוא נאלץ להמתין עד למועד סיומם ב-20 בנובמבר.

התובע טוען כי כשביקש לשחרר את המטען הוא נדרש לשלם בעבור אחסון המוצר במחסני מ.מ.ן (מסופי מטען וניטול בע"מ) במשך 27 יום סך כולל של 211 שקל, אולם בהתחשב בעובדה שהאחסנה נכפתה אצלם עקב העיצומים, טוען התובע כי מ.מ.ן העניקה מיוזמתה הנחה בשיעור 50% לכל מי ששיחרר מטענו מהמכס.

התובע טוען כי הואיל ודמי האחסנה נכפו עליו עקב עיצומי עובדי המכס, הרי שאין בהנחה די ועל אגף המכס להשיב לו את כל הסכום ששילם למ.מ.ן בשל עיצומי העובדים.

למרות פניותיו, טוען התובע, לא קיבל תשובה באשר לדרישתו להשבת הכספים, ונאמר לו כי הנושא בבדיקה. לאור זאת, טוען התובע, אגף המכס הוא הגוף המופקד על הסדרת נושא היבוא של סחורות ומטענים לישראל, והוא אחראי לנזק שנגרם לתובע ולשאר חברי הקבוצה עקב עיצומי עובדיו.

התובע טוען כי קבוצת התובעים מכילה כ-20 אלף איש וכי סכום התביעה מוערך בכ-50 מיליון שקל. טרם הוגשה תגובת הנתבעים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully