פוקס הודיעה על הכפלת הרווח התפעולי

בדו"חות הכספיים לרבעון השני פרסמה חברת בגדי האופנה הישראלית כי עברה לרווח נקי של 14.8 מיליון שקל בשל ירידה בהוצאות המימון ואיחוד דו"חות ללין

  • פוקס
  • דו"חות
טל לוי ויעל פטר

יצרנית ומשווקת בגדי האופנה , מציגה דו"חות טובים לרבעון השני של 2010. למרות עיתוי חג הפסח, עלו ההכנסות ב-6% ל-151.4 מיליון שקל, אך הרווח התפעולי עלה בכ-105% ל-15.4 מיליון שקל והחברה עברה לרווח נקי של 14.8 מיליון שקל לעומת הפסד של 2.1 מיליון שקל ברבעון המקביל.

פוקס עוסקת בעיצוב, ייצור ומכירת בגדים ואביזרי אופנה בארץ ובחו"ל. החברה מפעילה 152 חנויות של המותג בישראל ו-8 חנויות ברוסיה, וכן 250 חנויות נוספות באמצעות זכייניות במדינות שונות בחו"ל כמו סינגפור, סין, תאילנד, בולגריה, רומניה, גרמניה ועוד. פוקס מחזיקה ב-50% מחברת בילי האוס המשווקת מוצרי פנאי, ביגוד וספורט, 50% מחברת ללין המפעילה רשת חנויות לסבונים, נרות, ותכשירי אמבט וכן ב-50% ברשת האופנה לנשים sack's.

פוקס מסבירה את העלייה במכירות בכמה סיבות: ראשית, עלייה של 9 מיליון שקלים במכירות לזכיינים בחו"ל כתוצאה מפתיחת סניפים חדשים בספרד, איטליה ורוסיה נוסף על המדינות בהן היא כבר פועלת. עלייה נוספת במכירות של כ-10.1 מיליון שקל נבעה מפעילותה של חברת ללין אשר נוספה לדו"חות הכספיים, לאחר שפוקס רכשה אחזקות נוספות בחברה אשר מסתכמות ב-50%. ללין חתמה השנה על הסכמים עם זכיינים בריטים ובצפון אמריקה.

העלייה במכירות קוזזה חלקית עקב ירידה של כ-10.4 מיליון שקל במכירות בחנויות החברה בישראל - ירידה אשר נבעה מעיתוי חג הפסח השנה. חג הפסח חל בשנה שעברה ברבעון השני של 2009 אך השנה הוא חל ברבעון הראשון כך שמדובר בהשוואה של רבעון הכולל את חג הפסח לרבעון "נטול פסח".למרות העלייה בהכנסות, ירדו הוצאות הייצור בכ-10% ל-60 מיליון שקל בלבד, כך שהרווח הגולמי זינק ב-20% ל-91.4 מיליון שקל. העלייה ברווח הגולמי נבעה מצמצום ההנחות שהחברה מעניקה ללקוחות, מאיחוד תוצאות חברת ללין שמחצית ממנה נרכשה בידי פוקס וכן בשל התייעלות בתהליכי הייצור בסין שהוזילו את עלויות רכישת הפריטים שהחברה מוכרת.מעבר לשיפור ברווח הגולמי שגרר שיפור גם ברווח התפעולי, מדווחת פוקס על ירידה משמעותית בהוצאות המימון. ברבעון הנוכחי רשמה פוקס הכנסות מימון של 4.1 מיליון שקל לעומת הוצאות מימון של 12 מיליון שקל ברבעון המקביל כתוצאה משינויים בשער החליפין של הדולר וכן בעבור הוצאות ריבית שגדלו בשל עליית מדד המחירים לצרכן. לעומת זאת, הכנסות המימון ברבעון השני נבעו בעיקר משינוי בשער החליפין של הדולר.פעילותה השוטפת של קבוצת פוקס ייצרה עבורה מזומנים בהיקף של 45 מיליון שקל - בדומה לרבעון המקביל. פוקס מציגה גם את דו"חות הסולו שהם הדו"חות המנוכים מנתוני החברות הבנות או כאלו שבאחזקת פוקס. בקופתה של פוקס (סולו) מזומנים בהיקף של 97.3 מיליון שקל ועליה להשיב בשנה הקרובה כ-38 מיליון שקל לבנקים ולבעלי איגרות החוב. איגרות החוב של פוקס נסחרות בתשואה של 2.3% בלבד - המעידים על רמת האמון הגבוה של המשקיעים בכושר הפירעון של החברה.מניית פוקס עלתה ב-55% מתחילת השנה ושוויה מסתכם ב-219 מיליון שקל. פוקס הכריזה על חלוקת דיווידנד של כ-12 מיליון שקל שהם 93 אגורות למניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully