וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד שיא לדולר: שערו היציג - 4.58 שקלים

ליאור כגן

22.1.2002 / 20:03

חדרי העסקות מדווחים על ביקושים ערים, בעיקר מצד בנקים מקומיים, אך מציינים כי אין פאניקה; הדולר משלים מהלך עליות של 8.3% מאז הורדת הריבית


מגמת הפיחות החד בשקל נבלמה היום ברמה של 4.59 שקלים, כאשר עתה, לאחר קביעת השער היציג, נסחר הדולר ברמה של 4.575 שקלים. שערו היציג של הדולר שבר שוב שיא ונקבע ברמה של 4.583 שקלים - רמה המשקפת עלייה של 0.66% לעומת השער היציג שנקבע אתמול. בכך רושם הדולר מהלך עליות של 8.3% מאז החלו לזרום לשוק הידיעות על הורדת הריבית במשק.

בחדרי העסקות מדווחים על ביקושים ערים, בעיקר מצד בנקים מקומיים. לדבריהם, המשקיעים הזרים מעורבים במסחר, אך הם לא פועלים בצורה מאסיווית.

בענף קרנות הנאמנות מדווחים על התעניינות מחודשת של הציבור בהשקעה במט"ח, וההערכות הן כי בימים הקרובים יירשמו גיוסים בקרנות המתמחות במט"ח. לדברי סוחרים, גל העליות הנוכחי בדולר אל רמות השיא החל בעקבות דברי קליין כי העלאת ריבית לא תתבצע בקרוב, וכי רמה של 5 שקלים לדולר לא תזעזע אותו. "אמירה כזו היא כמו המלצת 'קנייה' לדולר", אמר אחד הסוחרים.

עם זאת, הסוחרים מציינים כי העלייה בדולר מתבצעת ברגיעה יחסית וללא פאניקה מצד הפעילים. ואכן, ניתן לראות שמרווחי הקנייה עומדים על כ-30-40 נקודות בסיס, מעט מעל ימי רגיעה בשוק, כי נפח המסחר ירד מתחת לרמה של מיליארד דולר ביום. בנוסף, סטיות התקן באופציות הדולריות ירדו מעט לרמה של כ-8%. "השוק רגוע יותר מהימים הראשונים שלאחר הפחתת הריבית, אך עדיין המתח גבוה", אומר אחד הסוחרים.

ניל קורני, מנהל מחלקת המסחר בבנק הפועלים, אמר הבוקר כי לאחר שהדולר חצה אתמול את רמת ההתנגדות של 4.5550 שקלים, הכיוון הוא של המשך העלייה לרמה של 4.60 שקלים. בחדרי העסקות דיווחו אתמול כי הביקוש הגיע מכל הפעילים - בנקים מקומיים, בנקים זרים, מגזר עסקי וספקולנטים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully