וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הוגשה תביעה ייצוגית בסך 27.5 מיליון שקל נגד בנק טפחות

אמיר הלמר

22.1.2002 / 11:52

התובע טוען כי בנק טפחות גובה עמלות במקרים בהם לא ניתן לרשום לטובתו משכנתא מסיבות אובייקטיוויות

להב באדי עובד, לקוח של בנק טפחות , הגיש כנגד הבנק תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית. זאת, בגין עמלה שנגבתה ממנו בטענה שלא קיים התחייבותו לרישום משכנתא לטובת הבנק. סכום התביעה הייצוגית מוערך ע"י התובע בכ-27.5 מיליון שקל.

התובע, באמצעות עו"ד ניסן מגיורא, טוען כי קיבל הלוואה מהבנק לצורך רכישת דירה, ובתמורה התחייב לרשום לטובת הבנק משכנתא עד ליום 31 באוגוסט 2002.

התובע טוען כי התאריך לביצוע הרישום טרם חלף, והוא המציא לבנק כתבי התחייבות מטעם הקבלן לרישום המשכנתא לטובת הבנק, וכי הדבר ייעשה "לכשיתאפשר" ללא ציון מועד ספציפי, שכן הוא טרם התאפשר מבחינה אובייקטיווית.

למרות זאת, טוען התובע כי קיבל מהבנק בזה אחר זה מכתבי התראה, ובמכתבים אלו הודיע לו הבנק כי בשל אי עמידתו בהתחייבות לרשום משכנתא מחויב חשבונו בעמלה בסך 75 שקל. התובע מוסיף כי למיטב זכרונו הוא חויב אף בתשלום עמלה נוספת בסך 150 שקל בגין אותה סיבה, אולם נסיונותיו לקבל מהבנק אישור על כך נתקלו בהתחמקויות.

התובע טוען כי לוח העמלות של הבנק לא כולל מידע לגבי גביית עמלה בגין אי רישום משכנתא, בניגוד להנחיות המפקח על הבנקים. כמו כן, טוען התובע כי אין בלוח העמלות התייחסות למצבים בהם לא ניתן לרשום משכנתא בשל מניעה אובייקטיווית ומשפטית.

לאור זאת, טוען התובע כי על הבנק להשיב לו את העמלות שנגבו ממנו שלא כדין, ומבקש לייצג את כל קבוצת האנשים שמהם נגבתה עמלה שכזו. להערכתו, היקף הקבוצה עומד על כ-70 אלף איש וסכום התביעה, כאמור, עומד על כ-27.5 מיליון שקל. טרם הוגש כתב תשובה מטעם הבנק. (א 4021/02)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully