וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: ירידות שערים בנאסד"ק בשל בקשה לפשיטת רגל של חברת קיי מארט

גל אשד

22.1.2002 / 17:54

אמזון עולה ב-25% לאחר שדיווחה בפעם הראשונה על רווח; פריסייס, שתפרסם דו"חותיה לאחר המסחר, עולה בכ-3%


לאחר עליות שערים במדדים המובילים בוול סטריט בפתיחה על רקע תוצאותיה של אמזון , שדיווחה בפעם הראשונה על רווח, של 1 סנט למניה, ברבעון הרביעי, עבר הנאסד"ק לירידה של 0.2% על רקע בקשה לפשיטת רגל של חברת קיי מארט. הדאו ג'ונס מטפס בכ-0.5%.

במניות הישראליות: צ'ק פוינט עולה ב-4%; אודיוקודס מטפסת ב-3.4% על רקע פרסום הדו"חות; פריסייס , שתפרסם את דו"חותיה לאחר המסחר, מוסיפה 3%.

סקירת טרום מסחר

לאחר הירידות החדות שנרשמו בסיום יום המסחר האחרון, ייאחזו המשקיעים היום בהודעתה המעודדת של חברה שדיווחה זו הפעם הראשונה על רווחים. החוזים העתידיים במסחר שלפני הפתיחה מורים על עליה של כ-0.7% בנאסד"ק וב-S&P 500 מצביעים החוזים על עליה של כ-0.5%.

חברת אמזון פירסמה רווח של 1 סנט למניה בתוצאות הרבעון הרביעי, ובכך הצליחה לעמוד בתחזיות שלה משנה קודמת. החברה הציגה רווח תפעולי למניה של 9 סנטים לעומת 7 סנטים שהציגה החברה במהלך הרבעון המקביל. באמזון הסבירו את הרווחים בקיצוץ במחירי המוצרים של החברה, שהקפיצו את מכירותיה ב-15% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

פרסום הדו"חות של חברת לוסנט שהיו נמוכות מהערכות המוקדמות והציגו הפסד למניה של 23 סנט, נמוך אומנם ב-16 סנט מההפסד שהציגה החברה ברבעון המקביל אשתקד, אך עדיין מאכזבות, אינן מצליחות להשפיע על העליות בחוזים העתידיים עם פתיחת המסחר.

עונת הדו"חות במניות הישראליות נכנסת היום להילוך גבוה עם פרסום הדו"חות של חמש חברות: הראשונה שתציג את דו"חותיה, עוד לפני תחילת המסחר היום היא חברת אודיוקודס . מניית החברה זינקה מאז אירועי הטרור בספטמבר בכ-300% למחירה הנוכחי של 5.1 דולרים, מה שעשוי להביא לפרסום נתונים טובים יותר מהערכות המוקדמות של בית ההשקעות אופנהיימר, שהעריך כי החברה תציג הפסד ממוצע למניה של 13 סנט לעומת הפסד של 12 סנט ברבעון המקביל.

עם סיום המסחר היום, יפרסמו חברות אמדוקס , מרקורי , פרסייס ווריסיטי את דו"חותיהן לרבעון האחרון. בבית ההשקעות אופנהיימר מעריכים כי חברת מרקורי עשויה להציג רווח ממוצע למניה של 12 סנט לעומת 28 סנט שרשמה החברה במהלך הרבעון המקביל. לצד פרסום הדו"חות היום, הודיעה החברה כי היא תחל במכירת שירותים ייעוציים, שיאפשרו ללקוחותיה לשפר את השימוש ביישומי בדיקה. בחברה מסרו כי השירות שיקרא Application Risk Management Mode יכיל 30 ימי ייעוץ, גישה לאתר וספר הדרכה על מוצרי החברה שיימכרו תמורת כ-50 אלף דולר.

הערכות מוקדמות של אנליסטים לגבי הדו"חות של אמדוקס, מציגים רווח ממוצע למניה של 35 סנט, זהה לתוצאות אותן הציגה החברה ברבעון המקביל. מכירות החברה ע"פ הערכות מוקדמות, עשויות להציג נתון של 415.4 מיליון דולר, צמיחה של כ-30% לעומת הרבעון המקביל.

חברת וריסיטי שהונפקה בחודש מרץ לפי מחיר של 8 דולרים, זינקה במהלך החודשים האחרונים בכ-120% למחיר של כ-17.9 דולר, וחברת פרסייס לה צופים האנליסטים מאופנהיימר רווח ממוצע למניה של 1 סנט לעומת 3 סנט ברבעון המקביל, יצטרפו אל פרסום הדו"חות עם סיום המסחר היום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully