וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידות בוול סטריט: הנאסד"ק איבד 2.5%; הדאו ירד בחצי אחוז

גל אשד

23.1.2002 / 0:14

אמאזון זינקה ב-24 אחוז לאחר שהציגה רווח תפעולי; לוסנט צנחה ב-23 סנט; אמדוקס ירדה ב-1.7%

המדדים המובילים בוול סטריט סיימו את יום המסחר בירידות שערים חדות על רקע הגשת Chapter 11 של חברת קיי מארט. לא עזרו דו"חות טובים מצדה של אמזון. הנאסד"ק איבד כ-2.5% וירד לרמת ה-1882 נקודות; הדאו ג'ונס ירד ב-0.59% לרמת ה-9713 נקודות.
מרקורי ירדה ב-5.6% במחזורי מסחר גבוהים; קומברס איבדה כ-4%. סקירת מסחרחברת קיי מארט הגישה בקשה ל-Chapter 11, פשיטת רגל, הגדולה ביותר מעולם, וסיימה בכך ספקולציות חוזרות במהלך השבועיים האחרונים על מצבה של רשת המכירות הקמעוניות השנייה בגודלה בארצות הברית. במהלך השבועות האחרונים ירד דירוג האשראי של החברה ומניית החברה יצאה ממדד ה-S&P 500. המניה מאבדת 58%.

חברת אמזון (AMZN:NASDAQ)מזנקת בכ-24% למחיר של כ-12.6 דולר על רקע הדו"חות הטובים שפירסמה החברה היום. החברה פירסמה רווח של 1 סנט למניה בתוצאות הרבעון הרביעי, ובכך הצליחה לעמוד בתחזיות שלה משנה קודמת. החברה הציגה רווח תפעולי למניה של 9 סנטים לעומת 7 סנטים שהציגה החברה במהלך הרבעון המקביל. באמזון הסבירו את הרווחים בקיצוץ במחירי המוצרים של החברה, שהקפיצו את מכירותיה ב-15% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

פרסום הדו"חות של חברת לוסנט (LU:NYSE), שהציגו נתונים נמוכים מהערכות המוקדמות - הפסד למניה של 23 סנט, נמוך אומנם ב-16 סנט מההפסד שהציגה החברה ברבעון המקביל אשתקד, אך עדיין מאכזב - גם הוא משפיע על המסחר לשלילה.

מניית מרקורי יורדת ב-4% לפני פרסום דו"חותיה עם סיום המסחר היום

בולטת בין המניות הישראליות, הנסחרות במגמה מעורבת, מניית מרקורי (MERQ: NASDAQ) שמאבדת כ-4% למחיר של 29.8 דולר. בבית ההשקעות אופנהיימר מעריכים כי חברת מרקורי עשויה להציג רווח ממוצע למניה של 12 סנט, לעומת 28 סנט שרשמה החברה במהלך הרבעון המקביל. לצד פרסום הדו"חות היום, הודיעה החברה כי היא תחל במכירת שירותים ייעוציים, שיאפשרו ללקוחותיה לשפר את השימוש ביישומי בדיקה. בחברה מסרו כי השירות, שייקרא Application Risk Management Mode, יכלול 30 ימי ייעוץ, גישה לאתר וספר הדרכה על מוצרי החברה שיימכרו תמורת כ-50 אלף דולר.

עונת הדו"חות במניות הישראליות נכנסת היום להילוך גבוה עם פרסום הדו"חות של ארבע חברות נוספות בנוסף לאלו של מרקורי: הראשונה שהציגה את דו"חותיה, עוד לפני תחילת המסחר היום היא חברת אודיוקודס (AUDC: NASDAQ) לפיהם עקפה החברה את מהערכות המוקדמות של בית ההשקעות אופנהיימר, שהעריך כי החברה תציג הפסד ממוצע למניה של 13 סנט לעומת הפסד של 12 סנט ברבעון המקביל, אך הציגה לראשונה תזרים מזומנים שלילי מפעילות. הכנסותיה של החברה הסתכמו ב-5.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי של השנה - עלייה של 10% מהכנסות הרבעון השלישי אך ירידה חדה של כ-75% מהכנסותיה ברבעון המקביל אשתקד. המשקיעים מאמצים כעת את הנתונים הפחות מעודדים מדו"חותיה של החברה, ומובילים את מניית החברה לירידה של כ-8.1% למחר של כ-4.7 דולרים.

מניית אמדוקס (DOX: NYSE) יורדת ב-1.7% למחיר של 32.7 דולר. הערכות מוקדמות של אנליסטים לגבי דו"חות אמדוקס מציגים רווח ממוצע למניה של 35 סנט, זהה לתוצאות אותן הציגה החברה ברבעון המקביל. מכירות החברה, על פי הערכות מוקדמות, עשויות להציג נתון של 415.4 מיליון דולר, צמיחה של כ-30% לעומת הרבעון המקביל.

חברת וריסיטי (VRST: NASDAQ) , שהונפקה בחודש מארס לפי מחיר מניה של 8 דולרים וזינקה במהלך החודשים האחרונים בכ-120% למחיר של כ-17.9 דולר, תצטרף אל רשימת החברות הישראליות שיציגו את דו"חותיהן עם סיום המסחר. מניית החברה יורדת כעת ב-2.4% למחיר של 17.4 דולר.

האחרונה ברשימת הישראליות שתפרסם את דו"חותיה היום היא חברת פרסייס (PRSE: NASDAQ) עליה כתבו האנליסטים מבית ההשקעות אוסקר גרוס כי הם לא יופתעו אם החברה תעבור את תחזיותיה המוקדמות. האנליסטים מותירים את תחזיותיהם להכנסות של 16.5 מיליון דולר ורווח תפעולי של 223 מיליון דולר, ומציינים כי קיים סיכוי טוב כי החברה תעקוף את הערכותיהם. בבית ההשקעות אופנהיימר מעריכים כי החברה תציג רווח למניה של 5 סנט לעומת 3 סנט אותם הציגה החברה ברבעון המקביל. מניית החברה עולה בשעה זו בכ-0.5% למחיר של כ-2 דולרים.

בולטת מניית אינטרנט זהב (IGLD: NASDAQ) שמזנקת בשעה זו בכ-19%למחיר של כ-1.4 דולרים בו לא היתה מאז מארס 2001. העליות במניית החברה הן על רקע הודעתה של החברה כי היא מצפה לרשום רווח נקי גבוה, ולעבור לראשונה לרווח תפעולי ברבעון הרביעי של 2001. כמו כן, החברה צופה שיפור ב-EBITDA ובתזרים המזומנים, בהשוואה לרבעון הקודם. עוד הוסיפו בחברה כי הם מצפים, עבור שנת 2001, לדווח על עלייה של 20% בהכנסות בהשוואה לשנת 2000. דו"חות החברה לרבעון הרביעי של 2001 צפויים להתפרסם ב-13 בפברואר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully