וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.סי.טל: הכנסות של 22.3 מיליון דולר ברבעון הרביעי - מעל לתחזיות

גל אשד

23.1.2002 / 16:56

החברה דיווחה על רווח נקי בנטרול מחיקות של 3.7 מיליון דולר - גבוה מתחזית בתי ההשקעות

חברת אי.סי.טל הישראלית ממשיכה להציג גידול ועמידה בתחזיות גם ברבעון הרביעי. אי.סי.טל, המתמחה במערכות לזיהוי ומניעת הונאות ברשתות תקשורת ומערכות הבטחת איכות השירות, דיווחה היום על הכנסות של 22.3 מיליון דולר לרבעון הרביעי - עלייה של 32% לעומת הכנסות הרבעון המקביל ושל 7.2% מהרבעון הקודם, השלישי של 2001. בסיכום שנת 2001 הכנסות החברה היו 80.6 מיליון דולר - צמיחה של 35% משנת 2000.

בשורה התחתונה החברה מציגה רווח של 20 סנט למניה בדילול מלא. הרווח הנקי של החברה ברבעון הרביעי של שנת 2001 צמח בכ-14% ל-3.7 מיליון דולר מהתקופה המקבילה, אך ירד מהרווח אותו הציגה החברה ברבעון השלישי של השנה בכ-10%. עם זאת, התחזית של בית ההשקעות אופנהיימר דיברה על רווח נקי של כ-3 מיליון דולר, אותה עקפה החברה. הרווח הינו בנטרול הרישום החשבונאי בגין ההטבה הגלומה בהענקת אופציות ומחיקה חד פעמית של מו"פ בתהליך.

התמונה נותרת חיובית גם בשורת הרווח הגולמי, שגדל ברבעון הרביעי של השנה בכ-37% מהרבעון המקביל והסתכם בכ-13.1 מיליון דולר, המהווים כ-59% ממכירות החברה. העלייה התאפשרה לאחר סיווג מחדש של תמלוגים למדען הראשי מסעיף הוצאות מכירה ושיווק לסעיף עלות המכר, זאת בהתאם להנחיות רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC).

הרווח התפעולי לרבעון הרביעי (בנטרול הרישום החשבונאי בגין ההטבה הגלומה בהענקת אופציות ובגין הוצאות חד פעמיות של מו"פ בתהליך) הסתכם בכ-3.3 מיליון דולר, לעומת כ-3.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

אי.סי.טל נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 280 מיליון דולר. יצוין, כי התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי משקפות את איחודן לראשונה של תוצאות חברת נט-איי בתוצאות אי.סי.טל, שנרכשה על ידה באוקטובר 2001.

הרישום החשבונאי של ההטבה הגלומה בהענקת אופציות הסתכם בכ-417 אלף דולר ברבעון הרביעי של שנת 2001, בהשוואה לכ-603 אלף דולר ברבעון המקביל אשתקד. החברה רשמה ברבעון הרביעי הוצאה חד פעמית בגובה 916 אלף דולר בגין מו"פ בתהליך, והיא נובעת מרכישת חברת נט-איי. אי.סי.טל הודיעה כי היא אינה צופה הוצאות נוספות של מו"פ בתהליך בקשר לרכישה זו. המוניטין הכולל הנובע מרכישת נט-איי הסתכם בכ-16.3 מיליון דולר.

בתגובה לדו"חות אמר אהרון שייך, נשיא ומנכ"ל החברה, כי התוצאות הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2001, מוכיחות כי הדרישה העולמית למוצרי החברה חזקה, וזאת למרות המצב הנוכחי בשוק הטלקום. הוא הוסיף כי החברה יישמה את האסטרטגיה שלה המיועדת לתת מענה לסוגיות אבטחה ומניעת הונאה ברשתות הדור הבא Next Generation Networks - NGN.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully