וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מכתשים אגן גייסה היום למעלה מ-110 מיליון שקל - יותר מפי 2 מהמתוכנן

אילן מוסנאים

23.1.2002 / 17:37

הגיוס בוצע בהנפקת המשך של אג"ח מסדרה 1 של החברה והן נושאות תשואה דולרית של 2.5%

הביקוש ההיסטרי לאג"ח החברות נמשך והיום מכתשים אגן היא שנהנית ממצוקת האלטרנטיבות בשוק ההון בתל אביב. החברה ביצעה היום הנפקת המשך לאג"ח להמרה מסדרה 1, בניסיון לגייס סכום של 50 מיליון שקל, אולם ביקושים בהיקפים גדולים שהזרימו המשקיעים המוסדיים, איפשרו לה להגדיל את הסכום שגייסה ליותר מ-110 מיליון שקל. כך נודע ל-TheMarker.

איגרות החוב שהנפיקה מכתשים נושאות ריבית של 2.5%, הצמודה לדולר (גבוהה בהרבה מהריבית בגלבועים שעומדת על כ-1.8%). האיגרות ניתנות להמרה ביחס של 10.68 איגרות למניה. איגרות החוב הן לתקופה של 6 שנים וייפרעו במועד אחד בנובמבר 2007.

מחיר ההמרה של האג"ח הוא 10.7 שקלים - גבוה בכ-21% ממחיר הפתיחה של המניה הבוקר. מעלות העניקה לאיגרות הללו דירוג של AA- והן יהיו חסומות לתקופה של שנה ושמונה רבעונים. את הגיוס הובילה חברת אי.בי.איי חיתום.

בשלב זה לא ברור באיזה מחיר נמכרו האיגרות ומהי התשואה שיניבו למשקיעים.

במכרז הקודם, שבוצע במהלך נובמבר 2001, גייסה מכתשים אגן 264 מיליון שקל, כשאיגרות החוב של החברה זוכות לביקוש יתר של פי 4. ההנפקה הקודמת נסגרה במחיר הגבוה ב-8.6% ממחיר המינימום בו ביקשה החברה להנפיק את היחידות (שהכילו איגרות חוב להמרה וכתבי אופציה).

מכתשים אגן, שנקטה במהלכים נוספים לגיוס כסף (דוגמת עסקת האיגוח בהיקף של 150 מיליון דולר, עליה חתמה עם בנק אוף אמריקה), מסרה בעבר כי היא פועלת לגייס את הכסף לצורך מימון רכישות אפשריות של קווי מוצרים חדשים או חברות.

בימים האחרונים ביצעו חברות רבות גיוסי כסף באמצעות הנפקות של איגרות חוב. בין ההנפקות המוצלחות שביצעו אתמול חברות נזכיר את טאואר סמיקונדקטור , שיכון ובינוי ואת ההנפקה המרשימה של שופרסל, שגייסה ביום ראשון סכום של 400 מיליון שקל - גבוה בהרבה מהסכום המתוכנן שעמד על 150 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully