וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מה-1 באוקטובר משרד התחבורה מחמיר את בדיקות זיהום האוויר ברכב

דניאל שמיל

19.9.2010 / 13:17

בדיקת הפחמן החד חמצני תייקור את מבחן הרישוי ב-9-7 שקליםמשרד התחבורה מחמיר את בדיקות זיהום האוויר ברכב. החל מ-1 באוקטובר יתווספו בדיקות חדשות למבחן הרישוי השנתי (טסט). ועדת הכלכלה אישרה לאחרונה תקנה חדשה המעדכנת את ערכי הפחמן החד-חמצני (co) למכוניות משנת ייצור 1995 ומעלה. למכוניות ישנות יותר תיווסף בדיקת פחמימנים.
התקנות החדשות שיכנסו לתוקף בעוד שבועיים, יחייבו בדיקת תכולת חד תחמוצת הפחמן (co) ברכב בנזין משנת יצור 1995 ומעלה לכל דגם של רכב, בהתאם לערך שקבע עבורו יצרן הרכב. כמו כן תערך בדיקת תכולת פחמימנים בגזי הפליטה של רכב משנת יצור 1994 ומטה.כיום נקבע ערך תכולת חד תחמוצת הפחמן בגזים הנפלטים מהרכב, בהתאם לשנת ייצור הרכב וללא אבחנה בין הדגמים השונים. אחד השינויים המרכזיים הוא שבדיקת הזיהום לא תתרחש רק בסל"ד נמוך, כאשר המכונית בהילוך סרק, אלא גם בסיבובים גבוהים, זאת כדי לבחון את תפקוד הממיר הקטליטי.מכוני הרישוי רכשו בחודשים האחרונים ציוד חדש המאפשרות להם להתאים את הבדיקה לכל דגם של רכב.
תוספת הבדיקות אינה בחינם. בדיקת הפחמן החד חמצני - בה יבדקו כשתי מליון מכוניות בשנה, תייקר את מבחן הרישוי ב-9 שקלים. בדיקת הפחמימנים, שתחול על כ-250 אלף מכוניות ישנות יותר מדיי שנה, תייקר את המבחן ב-7 שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully