וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מועצת הרשות השנייה קבעה: ועדת הטלוויזיה תמנה את הדירקטורים של חברות החדשות בערוצים 2 ו-10

אופיר בר-זהר

26.9.2010 / 16:04

המבקר הפנימי של הרשות הסתייג מההחלטה במהלך הדיון ואמר כי המועצה היא זו שצריכה לקבל את ההחלטה



מועצת הרשות השנייה קבעה כי ועדת הטלוויזיה בהרכב מורחב היא זו שתקבע את זהות חברי הדירקטוריון החדשים בחברות החדשות של ערוצים 2 ו-10. למעט חבר אחד שמונה לאחרונה, 8 חברי הציבור בדירקטוריונים (הממונים על ידי המועצה) עתידים לסיים קדנציה של שלוש שנים בימים אלה ולסיים את תפקידם.



לנציגי הציבור בדירקטוריונים אלה תפקיד משמעותי - בכל דירקטוריון של חברת חדשות קיימים 4 נציגי ציבור מתוך 10 דירקטורים. היו"ר הוא תמיד מקרב נציגי הציבור. החלטות חשובות, כמו זהות המנכ"ל, צריכות להתקבל ברוב מיוחד.



שמות המועמדים יועברו לבדיקה מאחר ולמינוי כזה נדרשים כישורים ועמידה בקריטריונים של מינוי ליו"ר תאגיד ממשלתי. יו"ר ועדת הטלוויזיה, יעקב שחם, אמר בעניין כי "אין לי ספק שהבחירה לא תהיה קלה. כבר בשלב זה אנו מקבלים שמות מועמדים מהצמרת הכלכלית בישראל".



במהלך ישיבת המועצה האחרונה התפתח דיון בנושא מבנה הוועדה שתקבל את ההחלטה בנוגע למינויים. בסופו של דבר הוחלט כי ועדת הטלוויזיה בראשותו של יעקב שחם היא זו שתעסוק בעניין, אליה יצטרפו 3 ראשי ועדות אחרים - יו"ר ועדת כספים אייל דה פאו, יו"ר ועדת הביקורת, רונית אנטלר, ויו"ר ועדת המחקר, עליזה לביא.



מבקר הפנים ברשות, הרצל כהן, הביע בדיון הסתייגות ממבנה הוועדה ואמר כי אם יש צורך במספר כה גדול של חברים, הרי שמן ההיגיון כי המועצה היא זו שתדון בנושא. כמו כן עלו הערכות כי מאחר שמדובר במועצה שמונתה על ידי ממשלת הליכוד היא תטה למנות מועמדים מהצד הימני של המפה.



יו"ר המועצה אילן אבישר דחה בתוקף את העניין ואמר כי "הדעה הפוליטית לא רלבנטית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully