וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אזהרת רווח לגזית גלוב: תרשום הפסד של 12-14 מיליון שקל

24.1.2002 / 10:48

ההפסד הצפוי יביא את הרווח השנתי של החברה ל-80 מיליון שקל

חברת גזית גלוב פירסמה היום אזהרת רווח לרבעון הרביעי, לפיה היא אמורה לרשום הפסד רבעוני של 12-14 מיליון שקל, לעומת רווח של 18 מיליון שקל ברבעון הקודם. האם מדובר בהרעה משמעותית בעסקי הליבה של חברת ההשקעות בתחום הנדל"ן? כנראה שלא. הסיבה לאזהרת הרווח שמפרסמת החברה מיוחסת לעלייה בהוצאות המימון של החברה ברבעון הרביעי.

החברה מציינת כי במהלך הרבעון הרביעי ירד מדד המחירים לצרכן בארה"ב בכ-0.9% (דפלציה של כ-3.6% בשיעור שנתי) ובקנדה ירד המדד בכ-1.3% בתקופה זו (דפלציה של כ-5.2% בשיעור שנתי). מרבית הלוואותיה של החברה בחו"ל אינן צמודות למדד המחירים בקנדה ובארה"ב, כך שלמעשה כאשר האינפלציה היא חיובית - עלויות המימון של החברה קטנות, ואילו כאשר האינפלציה שלילית עלויות המימון שלה עולות בשל התייקרות בריבית הריאלית שלקחה החברה על הלוואותיה.

אולם ההשלכות של המדדים בארה"ב ובקנדה על רווחיה של החברה באו לידי ביטוי בצורה הפוכה ברבעון השני של השנה, כאשר החברה דיווחה על שיפור בתוצאותיה הכספיות, בין היתר בשל המדדים הגבוהים שהתפרסמו אז בארה"ב בקנדה ובישראל. החברה דיווחה ברבעון השני על רווח גדול של 50 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 21.9 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה. בהנחה שאומנם תסיים גזית גלוב את הרבעון הרביעי של השנה עם הפסד של 12-14 מיליון שקל, שגזית גלוב תסיים את שנת 2001 עם רווח של 80 מיליון שקל המשקף שיפור של 20% בשורת הרווח לעומת שנת 2000.

גזית גלוב מחזיקה בכ-137 נכסים מניבים, וכן מספר נכסים בפיתוח המשתרעים על שטח בנוי והשכרה בהיקף של 1.5 מיליון מ"ר, הרשומים בספריה של החברה בעלות של כ-5.4 מיליארד שקל ומניבים דמי שכירות בהיקף של 675 מיליון שקל.

בארה"ב פועלת החברה באמצעות אקוויטי 1 , שאתמול הגישה בקשה לרשות ניירות הערך האמריקאית לגייס חוב בהיקף של 250 מיליון דולר. אקוויטי 1 משכירה חנויות לקיי מארט הנמצאת בהליכי פשיטת רגל, ואשר משלמת לאקוויטי 1 דמי שכירות שנתיים המסתכמים בכ-1.27 מיליון דולר. בקנדה פועלת החברה באמצעות חברת סנטרפאנד, בה היא מחזיקה בכ-68.1% מהון המניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully