וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קודאק דיווחה על הפסד של 206 מיליון דולר ברבעון

רן דוידוב

24.1.2002 / 14:53

מזהירה שלא תעמוד בתחזיות למחצית הראשונה של 2002


איסטמן קודאק, יצרנית סרטי הצילום המובילה בעולם, דיווחה היום על הפסד נקי של 206 מיליון דולר ברבעון הרביעי. המדובר בהפסד נקי של 71 סנט למניה בהשוואה לרווח נקי של 66 סנט בתקופה המקבילה. ההפסד נבע מהוצאות כבדות שגבו השינויים המבניים שמחולת החברה. גם בניכוי ההוצאות החד פעמיות היה הרווח נמוך בהרבה מבתקופה המקבילה בשל הירידה בביקוש לסרטי צילום.

בניכוי ההוצאות החד פעמיות, שהסתכמו ב-262 מיליון דולר, עמד הרווח לרבעון על 36 מיליון דולר, או 12 סנט למניה, מעט יותר מתחזיות השוק שעמדו על 12 סנט. המכירות הסתכמו ב-3.36 מיליארד דולר, ירידה של 6% מן התקופה המקבילה.

באשר לרבעון הראשון של 2002, קודאק חוזה רווח של 5-15 סנט בלבד למניה, הרבה מתחת לתחזיות לרווח של 23 סנט. גם לגבי הרבעון השני, קודאק אופטימית פחות מהשוק. עם זאת, החברה חוזה שיפור ברווחיה במחצית השנייה של השנה. להערכותיה, יביאו השינויים המבניים לחיסכון של 450 מיליון דולר ב-2002.

קודאק חוזה שיפור קל בחטיבת ההדמייה הרפואית של החברה. החברה נאלצת להסתגל לירידה מתמשכת בביקוש למוצריה המסורתיים בשל המעבר לשימוש במצלמות דיגיטליות. לפני מספר שבועות נטשה מנכ"לית החברה, פטרישיה רוסו, את תפקידה לטובת לוסנט בה מונתה כמנכ"ל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully