וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: עליות שערים בפתיחה - הנאסד"ק מטפס בכ-0.8%

גל אשד

24.1.2002 / 16:39

אורכית מאבדת 9.1% בעקבות הדו"חות הכספיים


המשקיעים ימתינו היום לנאומו של נגיד הבנק האמריקאי, אלן גרינספאן, בציפייה להסברים על נאומו בתחילת החודש בו אמר כי מצב הכלכלה לא ישתפר. את יום המסחר פתח הנאסד"ק בעלייה של כ-0.8%. הדאו מטפס בפתיחה בכ-0.2%.

אורכית מאבדת 9.1% בעקבות הדו"חות הכספיים שנפלו מהתחזיות. די.אס.פי.ג'י עולה ב-3.4% וטריון עולה ב-7.8%. מנגד, ווקלטק מאבדת 4.2% בעקבות הדו"חות הכספיים.

סקירת טרום מסחר

המשקיעים ימתינו היום לנאומו של נגיד הבנק האמריקאי, אלן גרינספאן, בפני הסנאט האמריקאי, ונראה כי הוא זה שיתווה היום את כיוון המסחר. החוזים העתידיים מצביעים בפתיחה על עליות שערים של כ-1.7% בנאסד"ק ושל כ-0.5% ב-S&P 500.

נאומו של הנגיד האמריקאי בפני ועדת הכספים בסנאט האמריקאי (בשעה 17:00 שעון ישראל) עשוי להיות שונה מנאומיו הקודמים. החששות היום, כפי שהובעו על ידי מספר אנשי סנאט, הן שהנגיד עשוי להכריז על הפסקת מדיניות הקיצוץ במסים. העילה המיידית לכך, ככל הנראה, היא בין היתר אירועי ה-11 לספטמבר, אשר אילצו את הממשל האמריקאי להוציא כספים נוספים, שחרגו מהתקציב הקבוע.

בנאומו של גרינספאן בתחילת החודש הוא ציין כי מצב הכלכלה לא ישתפר, על אף סימנים שהראו מידת מה של שיפור. ההסברים שיינתנו היום עשויים להשפיע על תנודת המדדים במהלך המסחר. נתון נוסף שעשוי להשפיע על תנודות המדדים היום, הוא הפרסום השבועי של מספר דורשי העבודה החדשים בארה"ב. לפני שבוע המספר היה 384 אלף פניות חדשות, וההערכות הן כי השבוע עשוי הנתון להציג עלייה של כ-11 אלף דורשי עבודה חדשים - כלומר, יסתכם ב-395 אלף פניות חדשות.

בקרב החברות הישראליות תצטרף לפני המסחר חברת אורכית למעגל ההולך ומתרחב של מפרסמות הדו"חות. ההערכות של האנליסט שאול אייל מאופנהיימר הן כי אורכית תדווח על הכנסות של 37 מיליון דולר ועל רווח של 6 סנטים למניה - בהתאם לתחזית הממוצעת בשוק.

חברת די.אס.פי.ג'י פירסמה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי וסיפקה תחזיות להמשך. בבית ההשקעות גולדמן סאקס אמרו היום בדו"ח חדש על החברה כי הכנסותיה מרישוי ממשיכות במגמת הירידה, והן אלה שילחצו את הרווחיות שלה בתקופה הקרובה. בבית ההשקעות אומרים כי עם מכפיל רווח של 31 בהתייחס לשנת 2002, מחיר המניה היום מגלם את שווייה של החברה. ובמלים אחרות, אין שום קטליזטור שיוביל את המניה לעליות בתקופה הקרובה.

"אנחנו מתרשמים מכך שדי.אס.פי.ג'י נשארה אחת החברות היחידות בתחום המוליכים למחצה שמציגה רווחיות", אומרים האנליסטים ומותירים את המניה בדירוג של "רשימה מומלצת" - הדירוג הגבוה ביותר של בית ההשקעות. החברה דיווחה אמש על רווח של 15 סנט למניה - טוב בסנט מהתחזיות ועל הכנסות של 29.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי, שהיו אף הן גבוהות מהתחזיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully