וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק עלה ב-1.1% עקב הערכות אופטימיות של גרינספאן

גל אשד

25.1.2002 / 0:15

ווקלטק איבדה כ-16.8% במחזורי מסחר גבוהים; אי.סי.איי עלתה ב-6.1%; אורכית צנחה ב-18.8%

המדדים המובילים בוול סטריט סיימו את יום המסחר בעליות שערים, על רקע פרסום הדו"חות של נוקיה ודברים חיוביים מצד נגיד הבנק האמריקאי, אלן גרינספאן, כי הכלכלה האמריקאית מראה סימנים של התאוששות. הנאסד"ק סיים בעלייה של 1.1% לרמת 1,942 הנקודות והדאו טיפס ב-0.7% לרמת 9,796 הנקודות.

סקירת טרום סיום

עליות שערים נרשמות במדדים המובילים בוול סטריט על רקע נאומו של נגיד הבנק האמריקאי, אלן גרינספאן, בפני הסנאט האמריקאי. גרינספאן אומר כי הכלכלה מראה סימנים של התאוששות. הנאסד"ק עולה בכאחוז והדאו מטפס בכ-0.6%.

בנאומו לסנאט ציין הנגיד כי הכלכלה עברה מבחן הסתגלות ייחודי לנוכח אירועי הטרור שהתרחשו בארה"ב ב-11 בספטמבר, והוסיף כי על אף האירועים והמיתון אליו נקלעה הכלכלה האמריקאית, ישנם סימנים המראים כי הגורמים שהביאו לריסון הצמיחה מתחילים להצטמצם. גרינספאן אמר ב-11 בינואר השנה כי מצב הכלכלה לא ישתפר, על אף סימנים שהראו מידת מה של שיפור.

על אף האטה בכלכלה בשנה החולפת הצליח מגזר משקי הבית להציג יציבות, ציין גרינספאן בנאומו, אך למרות שהמגמה החיובית במגזר עשויה להימשך, פוטנציאל ההאצה בפעילות הסקטור הוא מוגבל יותר. הנגיד הוסיף כי אחוז המובטלים עשוי לצמוח ל-6%, אך הנתון השבועי על מספר דורשי העבודה החדשים שהתפרסם לפני פתיחת המסחר היום הסתכם ב-374 אלף, והצליח להכות את התחזיות שהעריכו כי הנתון יצביע על עלייה של 11 אלף פניות חדשות לעומת השבוע שעבר ל-395 אלף.

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת. בולטת כעת מניית אורכית , שנופלת בכ-16.9% למחיר של כ-3 דולרים, על רקע דו"חות שפירסמה החברה לפני תחילת המסחר. החברה דיווחה על הכנסות של 31 מיליון דולר ברבעון הרביעי, לעומת תחזית ממוצעת להכנסות של 37 מיליון דולר.

מניית ווקלטק יורדת ב-12.1% למחיר של כ-2.5 דולרים. החברה הציגה אמנם צמצום בשורת ההפסד הנקי, אך זה לווה בירידה של 5% בהכנסות החברה ברבעון הרביעי. בסיכום שנתי רשמה החברה ירידה של 32% בהכנסות - מ-42 מיליון דולר ב-2000 ל-28.4 מיליון דולר בשנת 2001.

המניות הישראליות הכבדות בולטות בעליות שערים. מניית צ'ק פוינט מטפסת בכ-4% למחיר של 37.1 דולר, ומניית קומברס עולה ב-5.2% למחיר של 23.7 דולר. מניית מרקורי עולה ב-4.3% ומשלימה עלייה של כ-22.5% למחיר של 37.3 דולר מאז פרסום דו"חותיה לאחר סיום המסחר ביום שלישי השבוע.

מניית די.אס.פי.ג'י עולה כעת ב-1.7% למחיר של 23.7 דולר. החברה פירסמה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי וסיפקה תחזיות להמשך. בבית ההשקעות גולדמן סאקס אמרו היום בדו"ח חדש על החברה כי הכנסותיה מרישוי ממשיכות במגמת הירידה, והן אלה שילחצו את הרווחיות שלה בתקופה הקרובה. בבית ההשקעות אומרים כי עם מכפיל רווח של 31 בהתייחס לשנת 2002, מחיר המניה היום מגלם את שוויה של החברה. ובמלים אחרות, אין שום קטליזטור שיוביל את המניה לעליות בתקופה הקרובה.

"אנחנו מתרשמים מכך שדי.אס.פי.ג'י נשארה אחת החברות היחידות בתחום המוליכים למחצה שמציגה רווחיות", אומרים האנליסטים ומותירים את המניה בדירוג של "רשימה מומלצת" - הדירוג הגבוה ביותר של בית ההשקעות. החברה דיווחה אמש על רווח של 15 סנט למניה - טוב בסנט מהתחזיות, ועל הכנסות של 29.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי, שהיו אף הן גבוהות מהתחזיות.

עוד בולטות מניית אי.סי.איי שעולה בכ-6.2% למחיר של 5.4 דולרים במחזורי מסחר גבוהים מהממוצע היומי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully