היקף ההשקעה בפרסום נדל"ן למגורים זינק בכ-100%

בתשעת החודשים הראשונים של השנה השקיעו חברות הנדל"ן 23.5 מיליון דולר בפרסום, בעיקר בעיתונות המודפסת. המפרסמת הגדולה ביותר היא קבוצת גינדי - בזכות פרסום פרויקט השוק הסיטוני

  • גינדי
איילה צורף

היקף הפרסום של נדל"ן למגורים הכפיל את עצמו בתשעת החודשים הראשונים של 2010 לעומת התקופה המקבילה ב-2009 - כך עולה מנתוני חברת יפעת בקרת פרסום.

לפי הנתונים, בתשעת החודשים הראשונים של 2009 השקיעו חברות הנדל"ן למגורים כ-11.5 מיליון דולר בפרסום. רוב הסכום הופנה לפרסום בעיתונות, כשליש ממנו הופנה לפרסום בטלוויזיה, והיתר הוקדש לפרסום באמצעי מדיה אחרים, בהם רדיו ושילוט חוצות.

בתשעת החודשים הראשונים של 2010 השקיעו חברות הנדל"ן למגורים 23.5 מיליון דולר בפרסום. גם השנה, בדומה לשנה שעברה, כשליש מהסכום הופנה לפרסום בטלוויזיה.

ב-2009 המפרסמת הגדולה ביותר בזירת הנדל"ן למגורים היתה חברת שיכון ובינוי של שרי אריסון. וקבוצת גינדי דורגה באותה שנה שנייה, עם השקעה בפרסום שהיתה קטנה בחצי מזו של שיכון ובינוי.

ב-2010 זינק היקף הההשקעה בפרסום של קבוצת גינדי - שכלל בעיקר את ההשקעה בפרסום של פרויקט גינדי תל אביב (השוק הסיטוני), שקמפיין הפרסום להשקתו יצא לדרך בתחילת השבוע שעבר.

לפי נתוני יפעת בקרת פרסום, בתשעת החודשים הראשונים של השנה השקיעה קבוצת גינדי כ-4.5 מיליון דולר בפרסום - זינוק של כ-450% לעומת כ-800 אלף שקל שהשקיעה הקבוצה בפרסום בתקופה המקבילה בשנה שעברה. חברת שיכון ובינוי השקיעה באותה התקופה כמיליון דולר בפרסום פרויקטים של נדל"ן למגורים.

החברה המדורגת שלישית בהיקף השקעתה בפרסום בתחום הנדל"ן למגורים בתשעת החודשים הראשונים של 2010 היא חברת אור סיטי נדל"ן. החברה השקיעה כמעט מיליון דולר בפרסום בתקופה זו. בתקופה המקבילה בשנה שעברה החברה כלל לא נמנתה על עשר המפרסמות הגדולות, והשקעתה בפרסום נדל"ן למגורים הסתכמה בפחות מ-150 אלף דולר.

גידול משמעותי בהשקעה בפרסום נדל"ן בתשעת החודשים הראשונים של 2010 מציגות גם החברות אזורים ואפריקה ישראל. תקציב הפרסום של אזורים צמח בכ-50% בתשעת החודשים הראשונים של השנה ל-830 אלף דולר, לעומת השקעה של 550 אלף דולר בתקופה המקבילה אשתקד. תקציב הפרסום של אפריקה ישראל גדל ב-45% באותה התקופה, מ-500 אלף דולר ב-2009 ל-725 אלף דולר ב-2010.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully