וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אילנות בטוחה: המיזוג עם אלביט יקל לתמחר נכונה את שווי החברה

שלומי גולובינסקי

27.1.2002 / 11:21

מותירים המלצת "קנייה" לאלרון

תהליך המיזוג בין חברת אלרון לחברת אלביט, שצפוי להסתיים בחודשים פברואר-מארס עם פרסום הדו"חות של החברות, יקל על המשקיעים לתמחר נכונה את שוויה של הקבוצה - כך סבור האנליסט רן ישראלי מאילנות בטוחה.

ממודל השווי הנכסי הנקי שערכו בבטוחה לאלרון עולה כי החברה נסחרת בדיסקאונט של כ-23%, בעוד הדיסקאונט הראוי לחברה להערכתם הוא כ-13%. זאת, לאור האחוז הגדול של אחזקותיה בחברות ציבוריות, ובראשן אלביט מערכות, פרטנר וגיוון אימג'ינג , ומבנה הון איתן (עודף מזומן על חוב).

באילנות בטוחה מותירים המלצת "קנייה" למניות אלרון, למרות הירידה בפערי הדיסקאונט ביחס לסקירה הקודמת שנערכה לחברה. בבטוחה מדגישים כי שווי החברות הציבוריות בפורטפוליו של אלרון (ביחד עם המזומנים ובנטרול חוב, מס והוצאות הנהלה) מהווה כ-92% משווי השוק של החברה. מעבר לכך, לאלרון כ-45 מיליון דולר יתרת עודפים לחלוקה, שייתכן שיחולקו כדיווידנדים לבעלי המניות של הקבוצה.

חשוב להזכיר כי בשנה האחרונה עוברת קבוצת IDB, בעלת השליטה באלרון, שורה של שינויים מבניים, שעיקרם תהליך רה-ארגון במבנה ובשרשור החברות באחזקותיה ושינויי בעלות. כחלק מתהליך זה, סבורים באילנות בטוחה, המשתייכת לקבוצת IDB, נמשיך לראות נסיונות של קבוצת השליטה למכור פעילויות שונות ולחלק דיווידנדים. אם וכאשר תתבצע מכירה של השליטה בחברת אלרון, אנו עשויים לראות הצפת ערך - או כהתכנסות השווי בשוק לשווי העסקה או כחלוקה של דיווידנדים בחברה, מעריכים באילנות בטוחה.

באילנות בטוחה מעריכים עוד כי תוצאות הרבעון הרביעי של אלרון שיפורסמו לקראת סוף חודש מארס צפויות להיות דומות לתוצאות הרבעונים האחרונים, וזאת בעיקר בשל ההפסדים של החברות הבנות ELRON SOFTWARE ו-ELRON TELESOFT. להערכת בטוחה, שתי החברות הבנות לא צפויות לעבור לאיזון לפני אמצע שנת 2002, ובנוסף צפויים קשיים בהצפת ערך של החברות כתוצאה מהמיתון בשוק ההון ככלל ובשוק הטכנולוגי בפרט.

מירב המיקוד של החברה כיום הוא בצמצום עלויות, בהשבחת ובארגון מחדש של האחזקות הקיימות והחדשות ובניסיון לגייס הון, ברובו פרטי, לחברות בעלות פוטנציאל גבוה למימוש.

באילנות בטוחה אומדים את שוויה של אלרון טלסופט ב-18 מיליון דולר, ואלרון סופטוור מקבלת שווי של 30 מיליון דולר. תמחור מעניין נוסף הוא של ספקית האינטרנט נטוויז'ן, ששוויה מוערך על ידי כלכלני בטוחה ב-25 מיליון דולר. אלרון מחזיקה ב-45% ממניות נטוויז'ן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully