וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התקשורת לחברות הסלולר: נתקו את הקישורים הישירים של לקוחות עסקיים

ערן גבאי

27.1.2002 / 15:27

הניתוק - לא יאוחר מה-12 בפברואר; על החברות להימנע מביצוע כל קישור ישיר בעתיד

משרד התקשורת הורה לחברות הסלולר לנתק את הקישורים הישירים של מנוייהן אל מערכות הרט"ן. החיבורים הישירים מקשרים את המרכזיות של לקוחות עסקיים למתגי החברות הסלולריות, שלא באמצעות קווי בזק.

בתום הליך שימוע שערך משרד התקשורת לחברות הסלולר ולחברת בזק , ושבמסגרתו נשקלו על ידי המשרד מכלול השיקולים המשפטיים, ההנדסיים והכלכליים שהוצגו בפניו על ידי החברות, הורה היום מנכ"ל המשרד, אורי אולניק, לחברות הסלולר להסיר כל קישור מרכזת פרטית של מנוי אל מערכת רט"ן באמצעות עורקי תמסורת ("קישור ישיר"), המבוצע על ידיהם, וזאת לא יאוחר מיום ה-12 בפברואר, ולהימנע מביצוע כל קישור ישיר בעתיד.

המשרד עשה כן לאחר שבתום תהליך השימוע הגיע למסקנה כי הקישור הישיר אסור על פי רשיונות חברות הסלולר, וכי אין מקום לשינוי בהוראות הרישיון ולהתרה של קישורים ישירים. זאת, בעיקר בשל האבחנה בין התחום הנייד לתחום הנייח, שטישטושה יוצר, בנסיבות אלה, חשש ממשי לפגיעה בהתפתחות התחרות בתחום התקשורת הפנים ארצית הנייחת.

בזק דרשה להסיר את החיבורים הישירים, בטענה כי אלה אינם חוקיים ללא רישיון מפ"א (מפעיל פנים ארצי) ואיימה לפתוח בהליך משפטי נגד חברות הסלולר. מנגד, גם סלקום איימה בעבר כי תפנה לערכאות משפטיות, ולשם כך שכרה את עו"ד רובי בכר.

חברות הסלולר התנגדו לניתוק החיבורים הישירים שכן, לטענתן, מערכות הסלולר, המנתבות שיחות ברשת הסלולר אינן עוקפות את רשת הבזק, השימוש בהן ידוע ומותר על ידי משרד התקשורת המאפשר גם לייבא ולמכור מערכות אלה בארץ, וכי אם הן לא יספקו את המערכות ללקוחות העסקיים יוכלו אלה לרוכשן בעצמם.

המרת השיחות לרשת הסלולר מוזילה את עלות השיחות עבור הלקוחות העסקיים, שכן התעריף שהלקוחות העסקיים נדרשים לשלם בשיחה מרשת הסלולר לרשת של בזק נמוך מזה הנדרש בקיום שיחה מרשת הבזק לרשת סלולרית. למעשה, מוותרות המפעילות הסלולריות על תשלום השיחה הנכנסת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully