וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: דו"חות חברות הביטוח, אי.די.בי, טבע וכי"ל - יבלטו לחיוב

אלי דניאל

29.1.2002 / 11:43

הדו"חות של בזק יבלטו לשלילה לאור נגיסת חברות הסלולר בדקות השיחה והתוצאות של YES ופלאפון

המחלקה הכלכלית של בנק הפועלים מפרסמת היום את תחזיותיה לקראת פרסום הדו"חות הרבעוניים והשנתיים של החברות הציבוריות בישראל.

כלכלני הבנק מציינים כי מספר דו"חות צפויים לבלוט לחיוב ובהם דו"חותיהם של החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי, חברות הביטוח, טבע וכי"ל.

להערכת כלכלני הבנק, חברות האחזקה צפויות להראות שיפור משמעותי בשורה התחתונה, וזאת על רקע מחיקות הענק שבוצעו בחברות אלה ברבעון המקביל. כך למשל, כלל תעשיות שרשמה ברבעון המקביל הפסד הון בהיקף של כ-258 מיליון שקל בגין הפחתות שבוצעו במספר חברות ובהן אורכית, ווקלטק וטיוגה, צפויה לרשום ברבעון הרביעי של 2001 הפסד הון של כ-27 מיליון שקל בלבד, וזאת בגין הפחתת שווי השקעתה באי.סי.איי , על רקע הכנסתם של משקיעים חדשים לחברה (קבוצת ישאל-דוברת-עופר).

דיסקונט השקעות אשר רשמה ברבעון המקביל הפסדי הון בסך של כ-187 מיליון שקל, צפויה לרשום ברבעון הרביעי רווח הון של 7 מיליון שקל בגין מכירת ההחזקות בטלעד. לאור השיפור הצפוי בדו"חות כלל תעשיות ודיסקונט השקעות, גם דו"חותיהן של אי.די.בי פיתוח ואי.די.בי אחזקות ייראו טוב יותר.

בסקטור הביטוח צפוי להיות שיפור נוסף, וזאת לאור השפעת העליות שנרשמו בשוק ההון על דמי הניהול וחשבון הנוסטרו של החברות, כמו גם בשל השיפור בתחום הביטוח כללי. הפחתת הריבית תוביל ליצירת רווחי הון גבוהים מההשקעות בשוק אגרות החוב כאשר בהיקף הפרמיות צפויה עלייה בהשוואה לתקופה המקבילה. הליכי ההתייעלות שמיישמות חלק מהחברות - מדיניות חיתום סלקטיווית ומיזוגים - יתרמו אף הם לשורה התחתונה.

כלכלני בנק הפועלים צופים כי ענקית התרופות טבע תציג תוצאות נאות וזאת לאור הרחבת פעילותה בשוקי הייצוא וקבלתם של מספר אישורים גנריים. מנגד, בחברת אגיס צפויה הרעה בתוצאות הכספיות, על רקע המשך השחיקה ברווחיות שוק התרופות המקומי והגידול הניכר בהוצאות המו"פ שלה. בה בעת, תיק ניירות הערך של החברה צפוי להניב ברבעון הרביעי תרומה חיובית.

חברת כי"ל עתידה גם היא להראות על שיפור בתוצאותיה, בעקבות הירידה בשיעור ריבית הליבור ובירידה במחירי חומרי הגלם, האנרגיה, וההובלה הימית. התחזקות שער החליפין הממוצע של היורו כנגד הדולר והפיחות בשער החליפין של השקל, יתרמו אף הם לחברה. בבנק הפועלים מציינים כי אם תבחר מכתשים אגן לבצע כבר ברבעון הרביעי את המחיקות החד פעמיות, בגין הפיחות בשער הפזו הארגנטינאי, הרי שהשורה התחתונה שלה לא תהיה טובה.

בהתייחסם לענף התקשורת, מציינים כלכלני הבנק כי תוצאות בזק יבלטו לשלילה, ורווחיותה תיפגע בהשוואה לרבעון המקביל, וזאת לאור הנגיסה של חברות הסלולר בדקות השיחה ותוצאותיהן של YES ופלאפון.

תחום נוסף בו צפויה הרעה, בהשוואה לרבעון המקביל, הינו תחום הבנקאות המסחרית. כלכלני בנק הפועלים מציינים כי תוצאות הבנקים יראו על ירידה ברווח הנקי מפעולות רגילות בשל העלייה החדה הצפויה בהיקף ההפרשות לחובות מסופקים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully