וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כי"ל ממשיכה להציג שיפור במכירות

ואדים סבידרסקי

23.11.2010 / 9:10

ענקית הדשנים כי"ל מציגה צמיחה נוספת בהכנסות, שהסתכמו ברבעון השלישי של השנה ב-1.39 מיליארד דולר, עלייה של 3.5% לעומת התקופה המקבילה אשתקד

ענקית הדשנים כי"ל ממשיכה להציג שיפור במכירות רבעון לאחר רבעון. הכנסות החברה ברבעון השלישי של 2010 עלו ב-3.5% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו בסך 1.39 מיליארד דולר.

הרווח מפעילות שוטפת עלה ב-11% לעומת הרבעון אשתקד והסתכם בכ-319 מיליון דולר. ברם, בשורה התחתונה, דיווחה החברה על רווח נקי של 243 מיליון דולר, ירידה של 5.5% בהשוואה לתקופה המקבילה. תזרים המזומנים החיובי אשר נבע מהפעילות השוטפת, הכניס לקופת החברה כ-369.5 מיליון דולר ברבעון השני 2010 לעומת כ-242 מיליון דולר ברבעון אשתקד.

ברבעון החולף, פיספסה החברה את התחזיות הממוצעת של האנליסטים כפי שהופיע בספקית המידע הפיננסי בלומברג ועמדה על 1.48 מיליארד דולר במכירות ועל 289 מיליון דולר ברווח הנקי. אולם אנליסטים מקומיים גילו אופטימיות רבה יותר. יואב בורגן מפועלים סהר ציפה להכנסות של 1.64 מיליארד דולר, לרווח תפעולי של 411 מיליון דולר ולרווח נקי של כ-322 מיליון דולר.

כיל מציגה סל מוצרים מגוון שאינו מתבסס אך ורק על דשנים ולכן היא מפגינה עמידות יחסית בתקופות שפל. עם זאת, מקורו של חלק הארי של רווחיה היה ונותר הפעילות בשוק הדשנים המיועדים לחקלאות. כימיקלים לישראל פועלת בכמה מישורים: הראשון, כיל דשנים מרכזת את תחום הפעילות העיקרי של החברה שהוא הפקת דשנים מבוססי אשלג, זרחן (פוספט) וחנקן מים המלח ומכירתם כדשן לכל העולם ובעיקר לברזיל, הודו וסין.

המגזר השני הוא כיל מוצרים תעשייתיים הכולל את תחום הברום (המשמש כמעכב בעירה בתחום האלקטרוניקה כמו מעגלים מודפסים) ומלחי כלור המשמשים בתעשיית הטקסטיל והקוסמטיקה ובו פועלת כיל גם באמצעות חברת סופרסטה שנרכשה באוגוסט 2007.

מוצרים תעשייתיים נוספים הם מתיל ברומיד המשמש לחיטוי הקרקע. המגזר השלישי הוא מוצרי התכלית המבוססים על מלחי זרחן המשמשים בתעשיית המזון, חומרי הניקוי האלקטרוניקה והכימיה. שימושים נוספים הם מעכבי בעירה ביערות ובשטחים פתוחים. בינואר 2008 רכשה כיל מוצרי תכלית פעילות עסקית בתחום הטיפול במים מקבוצת הנקל הגרמנית תמורת כ-89 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully