וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק עולה בחצי אחוז

גל אשד

29.1.2002 / 23:15

אי.סי.טל מוסיפה 4.5%, לאחר שהודיעה על חוזה עם חברת האצ'יסון


עליות שערים קלות במדדים המובילים בהמתנה להחלטת ועידת הבנק המרכזי לגבי מדיניות הריבית ופרסום מדד אמון הצרכנים לחודש ינואר בשעה 17:00 שעון ישראל. מדד הנאסד"ק עולה ב-0.5%, והדאו מטפס בכ-0.2%.

טריון מאבדת כ-9.2% על רקע פרסום הדו"חות בסיום המסחר אתמול; מרקורי יורדת ב-1% וקוטעת עלייה רצופה של 25% מאז פרסום הדו"חות.

סקירת טרום מסחר

המשקיעים בוול סטריט ימתינו היום לפגישה בת היומיים של ועידת הבנק המרכזי לגבי מדיניות הריבית בעתיד הקרוב, לנתונים מקרו כלכליים כגון מדד אמון הצרכנים לחודש ינואר ולנאומו של הנשיא בוש במפגש הוועידה. החוזים העתידיים מורים על עלייה של כ-0.3% במדד מניות הטכנולוגיה ועל ירידה של כ-0.1% ב-S&P 500.

כלכלנים צופים כי הבנק המרכזי לא יבצע שינויים בריבית במהלך שני ימי הוועידה הקרובים, מה שיביא להפסקתן של 11 הורדות ריבית רצופות מאז תחילת 2001. הפסקת הורדת הריבית עשויה להצביע עבור רבים על התאוששות מסוימת בכלכלה האמריקאית מהמיתון.

נגיד הבנק האמריקאי, אלן גרינספאן, סיפק בסוף השבוע שעבר בנאומו לועדת הכספים בסנאט האמריקאי, אופטימיות קלה על עתיד הכלכלה, אך הוא ציין גם כי הכלכלה זקוקה לתמריץ נוסף מהמשבר אליו נקלעה במהלך 2001. נאומו של הנשיא בפני הסנאט היום בלילה עשוי לענות על חלק מההמלצות שהעלה הנגיד.

נתון הזמנות מוצרים בני קיימא שיתפרסם לפני פתיחת המסחר ומדד אמון הצרכנים לחודש דצמבר שיתפרסם בשעה 17:00 שעון ישראל עשויים לשפוך אור נוסף על עתיד החלטות המשקיעים לגבי הצפוי להתרחש בכלכלה האמריקאית בטווח הקרוב.

מספר חברות ישראליות פירסמו את הדו"חות שלהן לרבעון הרביעי עם סיום המסחר אתמול ולפני פתיחת המסחר היום. במסחר שלפני הפתיחה בולטת מניית גיוון אימג'נג שמאבדת כ-10% על אף שפירסמה אתמול לאחר סיום המסחר דו"חות שהיו טובים מההערכות המוקדמות. גיוון דיווחה על הכנסות של 3.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי, לעומת 1.2 מיליון דולר ברבעון השלישי. החברה, שהיתה הראשונה שהונפקה לאחר פיגועי הטרור בניו יורק, גייסה 60 מיליון דולר.

החברה הודיעה על הנפקה מתוכננת נוספת, בהיקף של כ-3 מיליון מניות, ואלו יהוו, לאחר ההנפקה, כ-11% מהון המניות שלה. בעלי המניות בחברה ינצלו את ההנפקה כדי למכור חלק מהאחזקות שלהן בחברה. דסק"ש, המחזיקה בכ-14.6% מהחברה, הודיעה כי תמכור כ-510 אלף מניות, ומכירת 1.2 מיליון מניות תתבצע על ידי אלרון (7.3%) ועל ידי חברת אר.די.סי (26.7%) שבשליטת דסק"ש.

עוד בולטת במסחר שלפני הפתיחה מניית טריון , שעולה בכ-13.4%. החברה פרסמה אתמול עם סיום המסחר דו"חות לרבעון הרביעי, בהם הציגה הכנסות של 80.2 מיליון דולר, המשקפות עלייה של 27% לעומת הרבעון המקביל. ההפסד הנקי פרופורמה הסתכם ב-9.7 מיליון דולר, 14 סנט למניה, טוב יותר מהתחזיות הממוצעות להפסד של 25 סנט.

חברת פרטנר פירסמה היום לפני פתיחת המסחר דו"חות לרבעון האחרון, הטובים מהערכות מוקדמות. החברה דיווחה על רווח תפעולי בהיקף של כ-54.4 מיליון שקל, כך שהרווח התפעולי בשנת 2001 הסתכם בכ-102.9 מיליון שקל. שנת 2001 הינה השנה הראשונה בה רושמת החברה רווח תפעולי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully