וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידה בהפסדי רדוור: הפסידה 2 מיליון דולר ברבעון בנטרול הוצאות

שירלי יום-טוב

30.1.2002 / 14:25

ההכנסות ב-2001 צמחו ב-13%; צופה הכנסות של 9.5-10 מיליון דולר ברבעון הראשון

חברת רדוור הישראלית פירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של השנה, מהן עולה כי היא עדיין ממשיכה להפסיד, אולם הכנסותיה מתאוששות מעט והיא מצליחה בכל זאת לדווח על תזרים מזומנים חיובי.

"בסיכום כללי, שנת 2001 היתה טובה עבור רדוור", אמר רועי זיסאפל, נשיא ומנכ"ל החברה, וציין לטובה את העובדה שהחברה צמחה ב-13% השנה. אומנם החברה צמחה בשורה העליונה, אולם 2001 לא היתה קלה עבורה - היא נאלצה לפרסם לקראת הרבעון השלישי של השנה את אזהרת הרווח הראשונה בחייה הציבוריים.

באותו מועד ציינה החברה כי זוהי נקודת השפל עבורה, ומכאן היא מתכוונת להתרומם. המספרים של היום מצביעים על המגמה: הכנסות החברה ברבעון הרביעי של השנה הסתכמו ב-9.4 מיליון דולר - גידול של 16% ביחס לרבעון הקודם, אך ירידה כואבת של 24% מהרבעון המקביל. בבחינת השנה כולה, החברה רשמה צמיחה של 13%, שעה שדיווחה על הכנסות של 43.3 מיליון דולר ל-2001. "חברות רבות רשמו ירידה בהכנסותיהם ב-2001, ואולם הצלחנו למרות התנאים המאתגרים בשוק להציג עלייה", אמר זיסאפל. היתה זו השנה השלישית ברציפות בה רשמה רדוור צמיחה.

צופה צמיחה של לכל היותר 6.4% ברבעון הראשון


ההפסד התפעולי של החברה הסתכם ב-3 מיליון דולר ברבעון הרביעי - בהשוואה לרווח תפעולי של 132 אלף דולר ברבעון המקביל ושיפור מהפסד של 4.6 מיליון דולר שהציגה החברה ברבעון השלישי של השנה. ב-2001 כולה החברה הפסידה תפעולית 7.2 מיליון דולר.

הפסדיה של החברה (פרופורמה) הסתכמו ברבעון הרביעי בכ-2 מיליון דולר. הפסדים אלה הינם בנטרול הוצאות חד פעמיות הקשורות בהשקעתה של החברה ב-WydeBand - המיזם המשותף לה ולחברת קומברס - שלא הצליח לעמוד באבני הדרך בהתאם ללוח הזמנים לו קיוותה החברה. בהכללת ההפחתות בגין וויידבנד, החברה דיווחה על הפסד של לא פחות מ-8.3 מיליון דולר (המחיקה בגין המיזם היתה של 6.3 מיליון דולר).

ההפסד פרופורמה למניה הסתכם ברבעון הרביעי של השנה ב-12 סנט - בעוד התחזית הממוצעת של אנליסטים בוול סטריט היתה להפסד של 11 סנט למניה. ברבעון המקביל החברה דיווחה על רווח של 12 סנט למניה וברבעון הקודם ההפסד היה של 18 סנט למניה.

יחד עם זאת, החברה הצליחה לדווח על תזרים מזומנים חיובי מפעילות של 1.3 מיליון דולר, שהצליח להגדיל את קופת המזומנים של החברה ל-126 מיליון דולר. מספר ימי האשראי ללקוחות החברה ירד ל-77 יום - בהשוואה ל-113 יום ברבעון הקודם.

החברה סיפקה תחזיות לרבעון הראשון של השנה, והיא מעריכה כי תדווח על הכנסות של 9.5-10 מיליון דולר ברבעון - עלייה של לכל היותר 6.4% בהשוואה לרבעון הרביעי של 2001. ההפסד למניה צפוי להשתפר בסנט אחד ולהסתכם ב-10 סנט למניה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully