וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבוטחי קופ"ח כללית יקבלו 95 מיליון שקל מעודפי תוכנית "כללית משלים"

אמיר הלמר

30.1.2002 / 15:12

בתוכנית שהופעלה עד שנת 1997 ע"י חברות הביטוח דקלה, כלל, מגדל ושילוח, צברה הקופה עודפים אשר כ-50% מהם יוחזרו עפ"י הנחיית המפקחת על הביטוח למבוטחים

שירותי בריאות כללית (לשעבר קופת חולים כללית), חברות הביטוח דקלה, כלל , מגדל , שילוח ושי קומפל נציג משרד המפקחת על הביטוח, הגיעו אתמול להסכמה לפיה יחזירו חברות הביטוח סכום של כ-95 מיליון שקל למבוטחי קופ"ח כללית, וזאת בגין עודפים שנצברו בחברות הביטוח במסגרת התוכנית "כללית משלים".

תוכנית "כללית משלים" הציעה למבוטחי קופ"ח כללית שירותי בריאות נוספים עם כניסתו של חוק בריאות ממלכתי. התוכנית הופעלה עפ"י דרישת משרד האוצר והמפקחת על הביטוח באותה תקופה באמצעות קונסורציום של ארבע חברות הביטוח שכן באותה תקופה לא ניתן לקופות אישור להפעיל תוכנית ביטוחית בעצמן. לתוכנית הצטרפו בזמנו כ-600 אלף מבוטחים.

בשנת 1997 החליטה הממשלה כי קופות החולים יוכלו להפעיל את שירותי הביטוח המשלים בעצמן ללא צורך בחברת ביטוח מורשית ובעקבות זאת ייסדה קופ"ח כללית את תוכנית "כללית מושלם" אליה הצטרפו כל חברי קופת חולים כללית. כיום מונה התוכנית כ-1.75 מיליון מבוטחים.

לאור זאת שתוכנית "כללית משלים", שהופעלה ע"י הקונסורציום בראשותה של דקלה, הגיעה לידי סיום, ובהתאם להסכם בו נקבע כי 50% מהעודפים שיצטברו בידי החברות יועברו למבוטחים, הנחתה המפקחת על הביטוח - ציפי סמט - כי יש להחזיר את הכספים למבוטחים בהקדם.

עפ"י ההנחיות שהעבירה המפקחת, על חברות הביטוח להשיב למבוטחים את הכספים עד ליום 1 לפברואר, וביצוע ההחזר יפוקח ע"י משרד המפקחת.

ד"ר יצחק פטרבורג, מנכ"ל קופ"ח כללית, אמר בתגובה כי הוא שמח שההסכמה להשיב חלק מכספי העודפים של התוכנית "כללית משלים" כפי שנקבע בהסכם עם חברות הביטוח, יושמה בהתאם להנחיית המפקחת על הביטוח.

סמט אישרה את הידיעה ואמרה כי בעקבות ההסדר שהושג עם שירותי בריאות כללית יתקבלו בקרוב הסדרים נוספים עם קופות חולים וחברות ביטוח נוספות על השבת כספים למבוטחים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully