וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: שינוי מגמה בסיום המסחר - הנאסד"ק טיפס ב-1.1%; צ'ק פוינט ירדה ב-6.9%

גל אשד

30.1.2002 / 23:15

מניית החברה נסחרה במחזורים גבוהים מהממוצע היומי; רדוור ירדה ב-11.5% על אף מגמת השיפור שהציגה ברבעון הרביעי;המסחר בוול סטריט התאפיין ברוב שעות המסחר במגמה של ירידות שערים כאשר במהלך השעתיים האחרונות רשמו המדדים תפנית וסיימו את יום המסחר בעליות שערים. הרקע לעליות, פרסום נתוני תמ"ג חיוביים שהתפרסמו לפני תחילת המסחר והותרת הריבית על רמתה הנוכחית לאחר 11 הורדות ריבית ב-2001. מדד הנאסד"ק סיים בעלייה של 1.1% לרמה של 1,913 נקודות ומדד הדאו ג'ונס טיפס ב-1.5% לרמת 9,762 נקודות.הבנק המרכזי החליט להשאיר את הריבית על רמה של 1.75% וסיים בכך את מסע הורדות הריבית הארוך ביותר בתולדות הבנק, במהלכו הוריד 11 פעמים את הריבית ב-2001 עד לרמתה הנוכחית. עם זאת, בבנק המרכזי ציינו כי הסיכונים בשוק והחולשה הקיימת עדיין מותירים את האפשרות להורדת ריבית במידה שמצב הכלכלה יחמיר.בזירה המקרו כלכלית - לפני פתיחת המסחר התפרסמו נתוני התמ"ג לרבעון הרביעי, שהציגו עלייה של 0.2%. הערכות האנליסטים היו לירידה של כ-1.1% - בהשוואה לירידה של 1.3% בנתוני התמ"ג ברבעון השלישי של השנה. אומנם הנתונים לרבעון האחרון של 2001 הם מעודדים, אך בבחינת השנה כולה, כלכלת ארה"ב רשמה צמיחה של 1.1% ב-2001 - הצמיחה הנמוכה מזה עשר שנים.צ'ק פוינט ירדה בכ-6.9% במחזורי מסחר גבוהים
המסחר במניות הישראליות התאפיין במגמה מעורבת. מניית צ'ק פוינט בלטה בין היורדות כאשר השילה כ-6.9% למחיר של 32.8 דולר במחזורי מסחר גבוהים מהממוצע היומי.מניית אי.סי.איי רשמה ירידה חדה של 2.2% למחיר של 4.9 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של 435 מיליון דולר. ייתכן שדו"ח חדש של בית ההשקעות פייפר ג'פרי הוא זה שגורם למומנטום שלילי במניה. האנליסטים רוברט גולדמן ודניאל מירון מבית ההשקעות סבורים כי החברה תעמוד בתחזיות לרבעון הרביעי, ואולם בשנת 2002 היא לא תצליח לרשום הכנסות של מיליארד דולר - כפי שקיוו עד כה - אלא תיאלץ להסתפק בהכנסות של 900 מיליון דולר.עוד בין היורדות מניית בקווב שאיבדה כ-5.2% למחיר של כ-1.5 דולרים. החברה פירסמה עם סיום המסחר אתמול את הדו"חות שלה לרבעון הרביעי בהם הציגה הכנסות של 4.4 מיליון דולר - ירידה של 100 אלף דולר מהרבעון הקודם ושל 38% מהרבעון המקביל.בבית ההשקעות אוסקר גרוס העדיפו להשאיר למניה את המלצת ה"החזק", ואמרו כי הרבעון השני של השנה יהיה "רגע האמת" עבור החברה. הם מעריכים כי ברבעון הבא החברה תרשום הידרדרות נוספת בהכנסות לרמה של 3.8 מיליון דולר.מי שעוד נסחרה היום על רקע דו"חות שפירסמה החברה היא מניית רדוור , שירדה ב-11.5% למחיר של 9.9 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של כ-170 מיליון דולר. המשקיעים, כך נראה, לא התרשמו ממגמת השיפור שהציגה החברה ברבעון הרביעי, והעדיפו להתמקד בכך שהחברה עדיין מפסידה, אם כי פחות.מדו"חות החברה לרבעון הרביעי עולה כי הכנסות החברה הסתכמו ב-9.4 מיליון דולר - גידול של 16% ביחס לרבעון הקודם וירידה של 24% לעומת הרבעון המקביל. במבט לעתיד צופה החברה להציג הכנסות של כ-10 מיליון דולר, עלייה של 6.4% לעומת הרבעון הרביעי של השנה.

עוד בין היורדות מניית קליקסופטוור שהשילה כ-6.1% למחיר של 1.8 דולרים. עם סיום המסחר פירסמה החברה תוצאות כספיות לרבעון הרביעי, כאשר ההערכות הן להפסד ממוצע של 3 סנטים למניה - שיפור חד לעומת הפסד של 24 סנט למניה שהציגה החברה ברבעון המקביל ושל 16 סנט למניה.גם הודעתה החיובית מהיום, כי חתמה על חוזה בהיקף של מיליוני דולרים עם חברת פיליפס מדיקל, אינה מצליחה לסייע למניה. מניית החברה עלתה מאז אירועי הטרור בספטמבר בכ-180% למחירה הנוכחי.

מניית מגל רשמה עלייה של כ-3.3% למחיר של 10.1 דולרים על רקע חתימת חוזים של החברה בהיקף של כ-1.6 מיליון דולר. מגל הודיעה היום כי החברה הבת, סנסטר-סטלר, תספק ציוד וידיאו להגנת מתחמי בתי הסוהר בקנדה ועל אספקת אמצעי הגנה טכנולוגיים עבור גדר היקפית בבסיס ישראלי צבאי.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully