פישר הותיר את הריבית על כנה

בהתאם להערכות האנליסטים המוקדמות, הודיע נגיד בנק ישראל להשאיר בפעם השלישית ברציפות את הריבית במשק לחודש ינואר 2011 ללא שינוי, על רמה של 2%

ואדים סבידרסקי

בנק ישראל הותיר את הריבית במשק לחודש ינואר 2011 ללא שינוי ברמה של 2% וזאת לאחר החלטה זהה בשני החודשים הקודמים. מרבית הכלכלנים העריכו כי הריבית תישאר ללא השינוי, ורק 4 מתוך 12 הכלכלנים (35%) אשר השתתפו בסקר של ספקית המידע הפיננסי בלומברג, חזו כי הריבית במשק תעלה ב-0.25% לרמה של 2.25%. אחד הגורמים להחלטת הנגיד הוא מדד המחירים לצרכן לחודש נובמבר, שעלה ב-0.1% לעומת ציפיות לעלייה גבוהה יותר של 0.2%. מדד המחירים לצרכן עלה מתחילת השנה ב-2.3% וב-12 החודשים האחרונים מסתכמת האינפלציה ב-2.3%.

בבנק חוזרים על ההודעה מהחודשים האחרונים לפיה ההחלטה להותיר את הריבית לחודש ינואר ברמה של 2% עקבית עם התהליך ההדרגתי של החזרת הריבית לרמה "נורמלית" שנועד לבסס את האינפלציה בתוך תחום היעד ולתמוך בהמשך ההתאוששות בפעילות המשק, תוך שמירה על היציבות הפיננסית.

קצב עליית הריבית אינו קבוע, אלא תלוי בסביבת האינפלציה, הצמיחה במשק הישראלי והעולמי, המדיניות המוניטרית של הבנקים המרכזיים העיקריים ובהתחשב בהתפתחות שערי החליפין של השקל. ברמת הריבית הנוכחית, ממשיכה המדיניות המוניטרית להיות מרחיבה.

הערכת חטיבת המחקר בבנק ישראל היא שהאינפלציה במהלך 2011 תסתכם ב-2.6%, תוך העלאה הדרגתית של הריבית לכ-3.3% ברביע האחרון של 2011.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully