המטרה הבאה של שר התקשורת: השיחות לחו"ל

משרד התקשורת הודיע כי נמצאו פגמים בבדיקת שירות השיחות הבינלאומיות. לפי המשרד, החברות גובות עלות נוספת ללא הצדקה ונוקטות בעמימות מכוונת המאפשרת העלאת מחירים

  • חו"ל
  • סלולרי
מערכת וואלה! חדשות

כמה אנו משלמים עבור שיחות בינלאומיות לטלפונים סלולרים? משרד התקשורת ביקש ללמוד את הנתונים בתחום זה של השיחות לחו"ל וערך בדיקה אשר את חלקה חשף היום (שלישי) בהתייחס לתוספת שגובות החברות עבור שיחה בינלאומית שיעדה טלפונים סלולריים. התוצאות אליהן הגיע המשרד, כך לפי הודעתו, "מצביעות על מספר בעיות בהתנהלות החברות".

מבדיקת משרד התקשורת, זוהו מספר בעיות צרכניות הנובעות מהפרקטיקה בה נוהגות החברות ואותן מבקש המשרד לתקן לטובת המתקשרים לחו"ל. כך, בין הפגמים ציין המשרד את התוספת בגין השלמת שיחה לטלפונים ניידים בחו"ל, אשר גבוהה באופן משמעותי מעלות השלמת השיחה בפועל – זאת ללא הצדקה.

כמו כן ציין המשרד כי קיימות מספר בעיות הנוגעות לשקיפו?ת התעריפים. מהבדיקה עלה כי אופן הצגת התוספת בגין התקשרות לטלפונים ניידים במחירונים שמציגות החברות, אינו שקוף תמיד וכי לעתים מוזכרת התוספת רק בכוכבית קטנה בתחתית העמוד.

עוד עלה כי אדם היוזם שיחה לחו"ל, מתקשה להבחין בין מספור נייח לנייד ביעדים בינלאומיים. בשל כך, קיימת עמימות לגבי התעריף אותו ישלם הצרכן בהתקשרות ליעד נייד לעומת יעד נייח בחו"ל. וכן כי "בהתייחס למבצעים, קיימת עמימות, עד כדי הטעייה, לגבי תחולת תעריף המבצע במידה והשיחה מתבצעת לטלפונים ניידים".

מחיר אחיד או תעריף מקסימלי

בשל ההיקף, ההולך וגדל, של התקשרות לטלפונים ניידים בחו"ל, ולאור הבעיות שנמצאו, הודיע המשרד כי הינו שוקל לנקוט באחת משתי החלופות הבאות: לקבוע תעריף מרבי לתוספת בגין השלמת השיחה לטלפונים ניידים, או לקבוע כי מפעיל שיחות בינלאומיות יחויב לגבות מחיר "אחיד וכולל" עבור כל מדינה ומדינה.

משרד התקשורת הודיע כי "בשנים האחרונות, מתבררת מגמת גידול בשיעור דקות השיחה הבינלאומיות המסתיימות ביעדי טלפונים ניידים. על אף שתעריפי השלמת שיחה ברשת סלולרית פחתו במדינות רבות ברחבי העולם, החברות ייקרו בשנים האחרונות את התוספת בגין סיום שיחה בינלאומית לטלפונים ניידים".

עוד טענו במשרד כי "על פי רוב, מחירי המבצעים אינם חלים על שיחות המסתיימות ביעדים ניידים. פרקטיקה זו מביאה לכך שלקוח המתקשר לטלפונים ניידים לא משלם את מחיר המבצע בתוספת השלמת השיחה לטלפונים סלולאריים בחו"ל, אלא משלם תעריף שאינו במסגרת המבצע ובתוספת השלמת השיחה לטלפונים ניידים".

כמו כן, הוסיפו במשרד כי "חלק מהחברות גובות תוספת בגין השלמת השיחה לטלפונים הניידים גם במדינות בהן לא נגבה מהן תשלום בגין השלמת השיחה לטלפונים ניידים במדינות אלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully