וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסה: השיחות עם הפלסטינים הקפיצו את המעו"ף ב-2%

אילן מוסנאים

3.2.2002 / 17:08

פורמולה זינקה ב-6.7% בעקבות חזרת האחים גולדשטיין

הבורסה של תל אביב הפתיעה היום עם עליות שערים חדות של כ-2% ומחזורים נאים של כ-270 מיליון שקל במדדים המובילים.

למרות יציבות במסחר בסוף השבוע בוול סטריט, המשיך המסחר בתל אביב את המגמה החיובית שנרשמה בו ביום חמישי, ונפתח בבוקר בעליות של כ-1% במדדים המובילים. בהמשך המסחר, וככל הנראה בזכות המגעים בין רה"מ שרון ושר החוץ פרס לבין בכירים פלשתינאים, התחזקה המגמה החיובית בשוק והמדדים נסחרו במשך רוב שעות היום בעליות של כ-1.5%.

לקראת השעה 15:00 נרשמה התחזקות נוספת במדדים לעלייה של למעלה מ-2%, כשבשיא עולה המעו"ף ב-2.26% לרמה של 463.59 נקודות. האווירה החיובית נמשכה עד לסיום המסחר כאשר מדד המעו"ף ננעל בעלייה של 2.01% לרמה של 462.45 נקודות ומדד תל אביב 100 עלה בשיעור של 1.94% לרמה של 444.93 נקודות. התל-טק 15 עלה בשיעור של 2.43%.

להערכת פעילים, פרט לשיחות עם הפלשתינאים, תמכו בשוק במגמה החיובית החוזים על המעו"ף שנסחרו במשך היום באופטימיות ומשכו את המדדים למעלה, וגיוסים בקרנות הנאמנות שהזרימו כספים אל השוק. עם זאת, הפעילים הזכירו כי מדובר בעליות אחרי תקופה לא קצרה של מימושים, וכי מחזורי המסחר לא היו מאוד גבוהים.

הלחץ על מניית הפועלים נפסק


מניות הבנקים הגדולים בלטו היום בעליות נאות, כאשר מניית בנק לאומי ריכזה מחזור של 25 מיליון שקל - הגבוה בבורסה - ועלתה ב-1.6%. ביום רביעי החל בית ההשקעות סלומון סמית ברני לסקר את מניית הבנק עם המלצת "תשואת יתר" ומחיר יעד של 10.4 שקלים, גבוה בכ-24% ממחיר הפתיחה של המניה הבוקר.

מניית בנק הפועלים, שמינה בשבוע שעבר את אלי יונס למנכ"ל הבנק במקום המנכ"ל היוצא עמירם סיון, טיפסה ב-2.4% במחזור של 24 מיליון שקל - השני בבורסה. פעילים בשוק העריכו, כי העליות החדות במניה נרשמו לאחר שגוף הפעיל בשוק, שבתקופה האחרונה חיסל חבילה גדולה של מניות של הבנק ולחץ את מחיר המניות כלפי מטה, סיים את המהלך ואיפשר למניה להתרומם מעט.

מניית החברה לישראל הצפינה ב-3.6% במחזור של 2 מיליון שקל. בזק הוסיפה 1.5% במחזור של 18 מיליון שקל. נראה כי העליות הן על רקע הידיעה שפירסם הבוקר עיתון "מעריב", לפיה החברה לישראל שוקלת להתמודד על רכישת בזק, וכי ההחלטה תתקבל לאחר בחינת שורה של נושאים.

איגרות החוב מסדרה א' של החברה לישראל ריכזו אף הן פעילות ערה ונסחרו ללא שינוי במחזור של 7 מיליון שקל. על פי הערכות בשוק, המשיכה החברה הבת ח.ל ניהול וייעוץ, שבאחרונה מכרה אג"ח בהיקף של כ-67 מיליון שקל במסחר מחוץ ובתוך הבורסה, למכור לגופים המוסדיים בתל אביב עוד אג"ח.

ריבוע כחול עלתה ב-2.3%


מניית פורמולה קפצה ב-6.5% במחזור של 6 מיליון שקל. ביום חמישי עלתה המניה בכ-4.3% על רקע העובדה שהאחים גולדשטיין שבו להיות בעלי עניין בחברה לאחר שרכשו כ-10% ממניותיה מידי קבוצת שמרוק, ועל רקע ה"פיצוץ" המסתמן בהעברת השליטה לקבוצת פלד-גבעוני. עושה רושם שהמשקיעים, שנטשו את המניה מאז כניסתה של יסקל באוגוסט והפילו אותה בכ-20%, שבים אליה בעקבות ההתפתחויות האחרונות.

מניית אגיס עלתה ב-2.7% במחזור של 3 מיליון שקל. החברה מסרה היום כי קיבלה מה-FDA אישור טנטטיווי לשיווק של תרופה חדשה, שהיקף המכירות של הגירסה האתית שלה ב-2001 מוערך ב-17 מיליון דולר. זהו האישור השני שאגיס מקבלת מאז שהחברה הבת קליי פארק עברה בהצלחה את הביקורת של ה-FDA בדצמבר.

מניית רבוע כחול עלתה ב-2.3% במחזור של 1.5 מיליון שקל. בשבוע שעבר פורסם כי בנק הפועלים בוחן הצטרפות אל קונסורציום שמקימים בני גאון ודני גילרמן לרכישת מניות אגודת הקו אופ ברבוע כחול.

ח. מר עולה בזכות הזכייה בחוזה של תבל


עליות יפות נרשמו במניות קבוצת אי.די.בי, כאשר אי.די.בי אחזקות עלתה ב-3.7% ומניית אי.די.בי פיתוח עלתה ב-2.4%. מניות החברות הבנות דסק"ש וכלל תעשיות טיפסו ב-3.1% ו-2.5%, בהתאמה.

מבין המניות הדואליות בלטו היום מניית פרטנר, שריכזה מחזור חריג של 8 מיליון שקל ועלתה ב-3.4%, מניית סאיטקס שעלתה ב-3.5% ומניית טאואר סמיקונדקטורס שעלתה בשיעור חד של 6.1% למרות שפתחה את המסחר עם פער חיובי בינוני של 2.5%.

מניית ח.מר הוסיפה 6.9% במחזור של 270 אלף שקל. החברה מסרה היום כי החברה הבת רוטל.קום זכתה במכרז של חברת תבל לאספקת מודמים לגלישה מהירה באינטרנט בהיקף של 2.5 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully