וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דני גולדשטיין חוזר לגרעין השליטה בפורמולה

גולן פרידנפלד

3.2.2002 / 13:54

זאת, לאחר שיסקל הודיעה על ביטול הסכמי ההצבעה המשותפים לה ולדני גולדשטיין בפורמולה

חברת יסקל הודיעה היום באופן רשמי על נסיגתה מרכישת השליטה בחברת פורמולה . החברה הודיעה כי ביום חמישי האחרון היא הגיעה להסכמה עם דני גולדשטיין לביטול כל ההסכמות שהיו ביניהם ביחס להצבעות באסיפות של חברת פורמולה ולגבי מינוי דירקטורים בחברה.

בנוסף, הודיעה יסקל כי היא מנהלת מו"מ עם גולדשטיין לגיבושו של הסכם חדש ביניהם, המשנה את התנאים המקוריים של ההסכם הראשון שנחתם בין הצדדים. ביסקל מסרבים לציין את הנימוקים שהביאו את החברה לסגת מרכישת השליטה בפורמולה.

על פי החלק השני של ההסכם המקורי בין יסקל לגולדשטיין, החברה היתה אמורה להנפיק לגולדשטיין אג"ח להמרה בשווי של 43 מיליון דולר תמורת 10.7% מהון המניות שהחזיק גולדשטיין. עם ביטולו של חלק זה יוחזרו המניות לגולדשטיין והוא מצידו יוותר על התשלום של 43 מיליוני הדולרים. לאחר השינויים הצפויים יחזיק גולדשטיין בכ-22% מהון המניות של פורמולה, יסקל תישאר עם אחזקה של 13.6% ומחשוב ישיר תחזיק כ-6.5% מהון המניות.

נכון להיום מחזיקה יסקל בכ-13.6% מהון המניות של פורמולה, אשר נרכשו תמורת כ-153 מיליון שקל. זאת, לעומת שווי השוק של ההחזקה הזו שעומד על 91.2 מיליון שקל. כלומר, יסקל מופסדת על הנייר בגין אחזקתה הנוכחית בפורמולה בכ-62 מיליון שקל.

הבעיה מבחינתה של יסקל היא שמרבית הרכישות בוצעו באמצעות אשראי שקיבלה החברה מבנק לאומי בהיקף של כ-29 מיליון דולר, אשר לו ערבה חברת פויכטונגר השקעות, המחזיקה בשליטה ביסקל.

רפי פלד ואריה גבעוני, באמצעות יועצם הפיננסי טל יגרמן, יצטרכו עתה להסביר לבעלי המניות שלהם בחברות שרכשו - אשר היו מעורבות ברכישת השליטה בפורמולה - מדוע שילמו סכומים כה גבוהים בגין רכישת האחזקות בפורמולה מידיו של דני גולדשטיין. יסקל שילמה 25 מיליון דולר לגולדשטיין תמורת 6.4% מהון המניות של החברה.

במלים אחרות, מדובר בעסקה שגילמה לפורמולה שווי של 390 מיליון דולר - שווי הגבוה ב-154% משווי השוק של פורמולה. ביסקל אמרו אז כי מדובר בפרמיית שליטה ששולמה לגולדשטיין בגין העסקה, והיא שהצדיקה את המחיר הגבוה. כעת נותרה יסקל עם חוב כבד בגין הרכישה שביצעה, ללא שליטה בפורמולה ועם בעלי מניות ממורמרים, שכבר מיהרו להגיש בשבוע שעבר תביעה נגד החברה בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully