פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   7,000 עובדי אינטל בישראל יקבלו בונוס ענק

   טוב לעבוד באינטל: ענקית השבבים, שתגייס 1,000 עובדים חדשים ב-2011, צפויה להעניק בונוס של עד שלוש משכורות לכל עובדיה בישראל

   עובדי אינטל ישראל מתחילים את שנת 2011 בטעם מתוק במיוחד. העובדים צפויים לקבל בונוס של עד שלוש משכורות בגובה של עשרות אלפי שקלים בממוצע לכל עובד. ללא קשר לבונוסים, חלק מהעובדים צפויים לקבל גם העלאה במשכורת בהתאם לביצועיהם בשנה הקודמת.

   מי צפוי לקבל את הבונוס? כל עובדי אינטל. מדובר ביותר מ-7,000 עובדים. ההחלטה על מתן הבונוסים אינה חריגה רק לשנת 2010. אינטל נחשבת לאחת מחברות ההיי-טק המוערכות על ידי עובדים במשך שנים בישראל. חלק מכך נובע בזכות מדיניות הבונוסים הקבועה שהחברה מנהלת מדי שנה. אגב, ישראל אינה המדינה היחידה שאינטל מחלקת בה בונוסים והדבר נהוג גם במדינות אחרות שבהן אינטל פעילה.

   לענקית השבבים קל בסך הכל לחלק בונוסים לעובדים כיוון ששנת 2010 היתה שנה מוצלחת מבחינתה מבחינה פיננסית. החברה רשמה זינוק של 48% ברווח ברבעון הרביעי וגידול של 8% בהכנסות.

   אינטל הציגה ב-2010 רווח נקי של 11.7 מיליארד דולר והכנסות של 43.6 מיליארד דולר. לפני מספר ימים ערכה החברה את מסיבת העיתונאים השנתית שלה בישראל, שם דיווחה מנכ"לית אינטל ישראל על צפי לגיוס 1,000 עובדים חדשים ב-2011.

   בשנת 2009 קיבלו עובדי אינטל בונוס צנוע יותר של שתי משכורות ומענק חד פעמי של 1,000 דולר לכל עובד.

   קובי בכר, דובר אינטל ישראל, סירב לפרט פרטים לגבי גובה הבונוסים הניתנים בישראל ורק אמר כי "בונוסים באינטל ניתנים לכלל עובדי החברה, והם משקפים את הצלחת החברה ורווחיותה".