וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה: המעו"ף יורד ב-1.1%; מחזורי מסחר נמוכים

אילן מוסנאים

5.2.2002 / 11:26

מחזור המסחר של 35 מיליון שקל; חברות הביטוח יורדות בכ-1.1%; מניית בנק הפועלים יורדת ב-1.4% על רקע החשש שהבנק ייאלץ להפריש עשרות מיליוני שקלים; טבע מובילה ירידות חדות

אחרי ירידות של כ-1.5% בפתיחת המסחר, נרשמת בשעה זו התמתנות במדדים המובילים בבורסה והם נסחרים בשעה זו בירידות שערים של כ-1.1% תוך מחזור נמוך של 35 מיליון שקל. זאת, בעקבות הנפילות שנרשמו אמש בוול סטריט, שם התעוררו חששות כי פרשת אנרון לא תהיה השערורייה היחידה בשוק האמריקאי, וכי חברות נוספות עלולות לדווח על חוסר דיוק בדו"חות הכספיים. מדד הנאסד"ק ננעל אתמול בירידה של 2.91% ומדד הדאו ג'ונס ירד ב-2.22%.

מדד המעו"ף נסחר כעת בירידות של 1.09% לרמה של 455.24 נקודות, ומדד תל אביב 100 יורד ב-1.08% לרמה של 437.62 נקודות. המגמה השלילית במדד התל-טק 15 דווקא מתחזקת והוא יורד ב-2.22%.

מניית בנק הפועלים רושמת כעת ירידה של 1.4% במחזור של 2 מיליון שקל. זאת, על רקע הידיעה שמפרסם הבוקר עיתון "הארץ" לפיה הבנק עשוי לבצע ברבעון הראשון של 2002 הפרשה של עשרות מיליוני שקלים לחובות מסופקים, בעקבות חריגה ממגבלת האשראי שניתן לבעלי השליטה בו. ההפרשה תנבע מהוראה של המפקח על הבנקים להקטין עד סוף פברואר 2002 את חבות האנשים הקשורים לשליטה בבנק ב-1.6 מיליארד שקל.

חברות הביטוח פותחות את הבוקר בירידות, כאשר מניית כלל ביטוח נפרדת מ-1.1% ומניית מגדל יורדת ב-1.1%. המניות מגיבות לידיעה כי חברת הדירוג העולמית S&P מעריכה כי החלטתם של מספר מבטחי משנה בינלאומיים להפסיק לבטח את המבטחים הישראליים בגין ביטוח סיכוני חובה עלולה לחשוף את חברות הביטוח הישראליות להפסדים כבדים בעתיד אם יתרחשו באזור אירועים חריגים. ב-S&P מעריכים עם זאת, כי בזמן הקצר לא צפויה פגיעה ביכולת הפירעון של החברות המקומיות.

מניית טבע רושמת הבוקר ירידות של 1.2% במחזור של 6 מיליון שקל - הגבוה בבורסה. הירידות במניה, שפתחה את המסחר עם פער שלילי של 1.2%, באות למרות הודעה חיובית שהתפרסמה אתמול לפיה משרד הבריאות הבריטי יחל בתוכנית חדשנית, לפיה יוכלו החולים בטרשת נפוצה לקבל תרופות בגרסה נסיונית המבוססת על חלבון האינטרפרון או על Glatiramer Acetate. על פי התוכנית, יסבסד משרד הבריאות הבריטי את התרופות שטבע נמנית על היצרניות שלהן עם הקופקסון, בכ-50 מיליון לירה שטרלינג (70.82 מיליון דולר) בשנה.

שאר המניות הדואלית נסחרות בדרך כלל במגמה שלילית כאשר מניית ריטליקס יורדת ב-1.9%, מניית אלרון מאבדת 2% ומניית מטאלינק משילה 3.7%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully