וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל "בגיר": לא יימסרו מכתבי פיטורים באופן חד צדדי

גולן פרידנפלד

5.2.2002 / 12:58

עופר גלבוע הסביר כי פיטורי כ-750 עובדים ייעשו רק לאחר מו"מ שיתנהל עם העובדים וההסתדרות; ההנהלה טוענת להפסד 30 דולר על כל תפירת חליפה; הביקוש למוצרי בגיר ירד ב-75 אחוז

עפר גלבוע, מנכ"ל בגיר, מסר שהנהלת החברה ממשיכה לקיים משא ומתן עם נציגות העובדים ועם נציגי ההסתדרות על תנאי הפרישה של העובדים במפעל בגיר, ועל הרכב רשימת המפוטרים. ביום שני הודיעה החברה האם של בגיר, פולגת, כי בכוונתה להפריש כל 12.9 מיליון דולר בגין תוכנית הפיטורים של כ-750 מעובדי מפעל בגיר בקריית גת. באותו היום הגיע אל החברה השר לתיאום חברתי שמואל אביטל, שאף איים בהתפטרות אם לא יימצא פתרון לבעיית הפיטורים.

הנהלת המפעל טוענת כי היא מפסידה כ-30 דולר על כל חליפה שהמפעל מייצר, מה שמביא אותו לפער של 10 מיליון דולרים בין עלויות הייצור של החליפות לבין מחירי המכירה שלהן. לדברי ההנהלה, אם בעלי המפעל והממשלה לא יגיעו להסכמה ביניהם לא יהיה מנוס מפיטוריהם של העובדים בבגיר.

בגיר פועלת בישראל באמצעות מפעלה בקריית גת. החברה עושה מאמצים להעביר חלק מפעילות הייצור שלה למדינות בהן עלות העבודה נמוכה יותר, כמו פורטוגל, מצרים וירדן. המפעל בישראל נקלע בשנתיים האחרונות למשבר על רקע הורדת שיעורי המכס מול יבוא מתחרה והתייקרות התשומות - בעיקר שכר המינימום, החשמל והארנונה. לכל אלה נוספו גם קשיים הנובעים מהמצב הבטחוני בישראל ומהמשבר הכלכלי העולמי.

המפעל בקריית גת מתמחה בייצור חליפות יקרות שהביקוש להן, על פי ההערכות, ירד בכ-75% בשנת 2001. הירידה בהזמנות והעלייה בעלויות המפעל הביאו את הנהלת בגיר להחלטה על פיטורי 750 מהעובדים ויישומה של תוכנית ארגון מחדש.

פולגת סיימה את תשעת החודשים הראשונים של 2001 עם הפסד של 10.4 מיליון שקל, לעומת רווח של 3.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון השלישי של 2001 הפסידה פולגת 2.6 מיליון שקל, לעומת רווח של 713 אלף שקל ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully