וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

העצמאים מבקשים משר האוצר ועדה שתדון בפריסת חובותיהם

גולן פרידנפלד

5.2.2002 / 13:13

לדברי זאב וינר, נשיא לשכת ארגוני העצמאים, בעלי העסקים נאלצו ליטול הלוואות למימון פעילות שוטפת; העצמאים נדרשים להחזר בתנאי הריבית הגבוהים

נשיא לשכת ארגוני העצמאים, זאב וינר, פנה היום לשר האוצר סילבן שלום בבקשה לפרוס את חובותיהם של העסקים העצמאיים באמצעות ועדה שתוקם לשם כך. וינר מציין כי העסקים העצמאיים נקלעו לקשיים חמורים בשל המשבר העמוק במשק והמיתון הממושך. לדבריו, בעלי העסקים נאלצו ליטול הלוואות בנקאיות לטווח של בין 24 ל-60 חודש, למימון שוטף של הפעילות העיסקית שלהם.

ההלוואות ניתנו בריביות הריאליות הגבוהות שהיו במשק, עד להורדת הריבית ב-2% לפני כחודש. אולם, למרות הורדת הריבית, נאלצים בעלי העסקים להמשיך ולשלם את החובות על פי ההסדרים המקוריים במועד קבלת ההלוואות, כאשר במקביל רמת ההכנסות בעסקים הולכת וקטנה.

לדברי וינר, כיום רבים מהעצמאים אינם מסוגלים לעמוד בתשלום חובותיהם לבנקים והם נמצאים בהליכים משפטיים או על סף הליכים אלה מצד המערכת הבנקאית. "קיים חשש ליציבות המערכת הבנקאית שלא תוכל לגבות את החובות הללו ההולכים וגדלים כל העת", אומר וינר. "אסור להתעלם מתמונת המצב הקשה ויש לגבש מייד פתרון כולל לכל בעלי העסקים שאינם עומדים בהחזרי החובות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully