וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת ההשקעות ישרס גייסה כ-12.5 מיליון שקל

אלי דניאל

5.2.2002 / 14:08

146 אלף אופציות מסדרה ג' הומרו ל-14.6 מיליון איגרות חוב להמרה מסדרה ד'; הערכות: החברה הבת בני מיכל היא זו שהמירה את האופציות בכדי למכור את איגרות החוב למשקיעים מוסדיים

חברת ההשקעות ישרס, הנמצאת בשליטת איש העסקים שלמה אייזנברג, קיבלה לידיה במהלך הימים האחרונים כ-12.5 מיליון שקל לאחר שבעלי מניות המחזיקים בכ-146 אלף אופציות מסדרה ג' המירו אותן לכ-14.6 מיליון איגרות חוב להמרה מסדרה ד'. בגין כל כתב אופציה הקצתה ישרס 100 איגרות חוב, לפי מחיר מימוש של 86 שקל. מחיר השוק של 100 איגרות חוב מסדרה ד', עומד כיום על 86 שקל, כך שמי שמימשו את האופציות, שילמו עבור איגרות החוב שניתנו להם מחיר זהה למחיר השוק.

יצוין כי לפני כשלושה שבועות, גייסה החברה באופן דומה כ-2.6 מיליון שקל. אמנם, מי שהזרימה את הכסף לקופת ישרס היתה החברה הבת, בני מיכל (עתודות), אך זו מיהרה למכור לצד שלישי את 3 מיליון איגרות החוב שקיבלה, בתמורה לכ-2.5 מיליון שקל. ככל הנראה, מכרה אז בני מיכל את איגרות החוב למשקיעים מוסדיים. על פי ההערכות, גם הפעם היתה זו החברה הבת אשר המירה את האופציות בכדי למכור את איגרות החוב למשקיעים מוסדיים.

כתבי האופציה מסדרה ג', כמו גם איגרות החוב מסדרה ד', הונפקו ע"י החברה במהלך אוגוסט 2001 עת החברה השלימה גיוס הון בהיקף של כ-25.6 מיליון שקל (ברוטו). כתבי האופציה מסדרה ג' היו אמורים לפקוע היום, אולם בשבוע שעבר אישר בית המשפט המחוזי בתל אביב את החלטת האסיפה הכללית של החברה לדחות את מועד הפקיעה ל-5 באוגוסט 2002.

בעקבות מימוש האופציות נותרו במחזור כ-784 אלף כתבי אופציות מסדרה ג', בעוד שמספר איגרות החוב מסדרה ד' המצויות במחזור עלה לכ-49.6 מיליון איגרות חוב. במידה ובעתיד ימומשו כל כתבי האופציות מסדרה ג' הנמצאים במחזור, תקבל ישרס לידיה סך נוסף של כ-67.4 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully