וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוב: אספקת הגז ממצרים תידחה בכמה ימים

אבי בר אלי

14.3.2011 / 16:05

EMG הודיעה ללקוחות הישראליים כי דליפה שהתגלתה בעת הזרמת הניסוי הבוקר שוב תידחה את האספקה הסדירה לארץ. לפי הערכות, הדחייה תימשך מספר ימים נוספים בלבד

אספקת הגז הטבעי ממצרים לא תחודש היום (ב') - כך הודיעה ספקית הגז המצרית EMG. זאת, בעקבות דליפת גז שהתגלתה בנקודת חיבור של הצנרת לישראל בחצי האי סיני, בעת הזרמת הניסיון הבוקר.

לפי הערכות תידחה הזרמת הגז במספר ימים עד לתיקון התקלה. ספקית הגז המצרית EMG הודיעה בשעה האחרונה ללקוחותיה בישראל כי חברת הגז המצרית דיווחה אמש כי תחל בהזרמת הגז לישראל לאחר שזו הושבתה ב-5 בפברואר בעקבות חבלה בצינור הגז למצרים.

בהודעה נמסר כי עבודות תיקון הצינור הסתיימו וכי ההזרמה תחודש באופן הדרגתי תוך בחינה שוטפת של תקינות המערכות.

הזרמת הגז הטבעי לישראל הופסקה ב-5 בפברואר בעקבות פגיעה חבלנית בתחנת מדידה שלאורך צנרת הגז לירדן, הממוקמת בחצי האי סיני, כ-30 ק"מ מן התשתית לישראל. חברת הגז המצרית EGAS החליטה אז על השבתת מערכת ההולכה כולה, וחידוש הזרמת הגז לישראל אמור היה להתבצע בתוך ימים. בחלוף מספר ימים דיווחה EMG כי החידוש יבוצע עד ה-17 בפברואר. ואולם אז הודיעה EGAS כי השלכות הפגיעה בצנרת ניכרות גם בתשתית המקבילה המוליכה את הגז לישראל - ודחתה את מועד הזרמת הגז לסוף פברואר.

לפני שבועיים דיווחה EMG על דחייה נוספת במועד חידוש ההזרמה - אך לא עמדה גם בתאריך זה, ובעלי מניותיה פנו לממשלות ארה"ב ותאילנד בבקשה ללחוץ על המצרים לחדש את ההזרמה. EMG מספקת 45% מן הגז הטבעי שבשימוש בחברת החשמל - וכן מספקת את הגז למפעל נשר ברמלה. בשבועות הקרובים אמורה EMG לספק גם את הגז הטבעי לבתי הזיקוק בחיפה (בז"ן).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully