המסחר בתל אביב ננעל בעליות שערים

יום המסחר השני לשבוע באחד העם ננעל בעליות על רקע העליות אמש בוול סטריט והמתקפה בלוב. המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו בעד 0.5%, ומניות הבנקים הוסיפו 0.8% לערכן

ערן אזרן
22/03/2011

המסחר בבורסה בתל אביב התנהל היום לאור העליות החדות אמש בוול סטריט והמשך ההתקפה של מדינות נאט"ו בלוב. שוק המניות היפני זינק הבוקר זה היום השלישי ברציפות, ביותר מ-4% על רקע הערכות כי ירד החשש למשבר קרינה ביפן.

בשוק המניות, מדד ת"א 25 ות"א 100 נסחרו בעליות של עד 0.5% וננעלו ברמות של 1,296.64 נק' ו-1,186.29 נק' בהתאמה. מדד מניות הבנקים התחזק ב-0.8% ומדד מניות הנדל"ן הוסיף כ-0.4% לערכו. בלטה במסחר מניית אלרוב נדל"ן (5.65% , 7497.0) שעלתה בכ-5.6% על רקע פרסום הדו"חות.

גם בשוק הסולידי נרשמו היום עליות קלות. מדדי התל בונד 20,40 ו-60 נסחרו בעליות של 0.2%. איגרות החוב הממשלתיות נסחרו ביציבות בין עליות לירידות. אג"ח ממשלתית ל-10 שנים מסוג שחר (איגרת חוב לא צמודה בריבית קבועה) נסחרת כעת בתשואה לפדיון של 5.24%.

ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל, ד"ר מיכאל שראל, פירסם היום סקירת מקרו שבועית בה נטען כי נתוני הצמיחה והאינפלציה האחרונים מלמדים שהמשק שסובל מהתחממות-יתר, עם צמיחה מהירה מאוד וכתוצאה מכך נוצרים לחצי אינפלציה. בנוסף, הוא מציין שללחצי האינפלציה הצטרף גל של התייקרויות שמקורו בעליית מחירי הסחורות בעולם. "שיעור האינפלציה במהלך 12 החודשים האחרונים, אשר כבר עתה עומד על 4.2%, גבוה בהרבה מהגבול העליון של יעד האינפלציה, וצפוי לעלות עוד יותר במהלך החודשים הקרובים, אל מעבר ל-5% אחרי מדד יוני", נכתב.

עוד בוואלה!

כיצד מתמודדים עם אסתמה?

בשיתוף zap doctors

הדולר יורד

דעיכת החששות מפני אסון גרעיני ביפן והשלמת השתלטות מדינות המערב על המרחב האווירי של לוב השפיעה היום גם על המסחר בדולר. המטבע האמריקאי ירד היום ב-0.85% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.5240 שקלים. לעומתו, היורו התחזק ב-0.4% לשער יציג של 5.0124 שקלים.

מרים שיינבלום, מנהלת חדר המסחר במט"ח של קבוצת פריקו, אמרה כי "בנק ישראל נמנע מהתערבות בשוק המט"ח המקומי בגלל התחזקות האירו שמחזקת את סל המטבעות. לבנק ישראל יש כיום רזרבות דולרים עצומות ומאידך, בבנק ישראל יודעים כי התערבות אפקטיבית צריכה להיות בהיקף של 200 מיליון דולר לפחות. בנק ישראל יתקשה להמשיך ולשבת על הגדר אם נראה את הדולר יורד מתחת לרף 3.5 השקלים – רמת התמיכה המהותית של הדולר עומדת על 3.48 שקלים".

בורסות וול סטריט פתחו את יום המסחר בדשדוש: נאסד"ק עולה ב-0.1%; S&P 500 יורד ב-0.1%; דאו ג'ונס נסחר ללא שינוי. אתמול נסגר מדד דאו ג’ונס מעל רמת 12 אלף נקודות בראשונה זה שבוע וחצי לאחר עלייה של 1.5% לרמה של 12,036 נקודות, מדד S&P 500 הוסיף 1.5% לרמה של 1,298 נקודות ומחק בכך את מרבית הירידה של 1.9% שרשם בשבוע שעבר.

מניות בולטות במסחר

מחר יפרסם בנק מזרחי-טפחות (-1.35% , 3719.0) את תוצאותיו השנתיות, ויקדים את שאר הבנקים. "תוצאות בנקים צפויות להמשיך את המגמה מהרבעונים האחרונים, עם תשואות להון דו ספרתיות נמוכות בלאומי, הפועלים ומזרחי, ותשואות חד ספרתיות בבינלאומי ודיסקונט", אמר היום מאיר סלייטר, אנליסט הבנקים והביטוח בדש ברוקראז'.

"השפעות המשבר ביפן צפויות כרגע להיות בעיקר בתיקי ניירות הערך של הבנקים, וגם שם, נכון להיום, ההשפעה אינה מהותית. עם זאת הסיכון לכך קיים. אנו ממליצים על הסקטור במשקל יתר, עם העדפה לפועלים (1.22% , 1742.0). את מרכז תשומת הלב בדו"חות תתפוס השפעת המעבר לדיווח על פי התקינה האמריקאית בכל הנוגע לחובות פגומים", הוסיף.

פטריק דרהי, בעל השליטה בהוט (1.4% , 6363.0) (51.7%), ממשיך להתקדם לקראת הנפקה של עד מיליארד שקל. חברת מידרוג הודיעה היום כי העניקה דירוג A1 (גבוה) עם אופק "יציב" להנפקה, ובמקביל פירסמה HOT מצגת לשוק ההון כחלק ממסע השיווק הכללי לקראת ההנפקה. החברה מתכננת להנפיק איגרות חוב בהיקף שבין 500 מיליון שקל למיליארד שקל. האיגרות בעלות מח"מ של 4.5-5 שנים. במהלך השבועות האחרונים החל דרהי יחד עם יו"ר HOT, דקסטר גואי, ברואד שואו (מסע מכירות ושיווק של ההנפקה) בין כל הגופים המוסדיים בישראל.

הבוקר נחשפו השותפים הסודיים של מאיר דלאל באנליסט חיתום, שנרכשה על ידו מבית ההשקעות אנליסט. בין השותפים שהתגלו נמנים יובל בן זאב, רונן וייסברג ונאור אל חי מכלל ברוקראז' של כלל פיננסים (0.0% , 0.0). כן נודע כי היחצ"ן רונן צור וכן בעלי נץ בונדס (לא דרך החברה הבורסאית) יקבלו נתח מחברת החיתום החדשה.

ועוד בעניין משקיעים סודיים: מקורות בקרבת עיתון "מעריב" טוענים בעקשנות כי איש העסקים טדי שגיא הוא המשקיע החדש בעיתון. לעומת זאת, הדוברת של שגיא מכחישה את הדברים באופן חד משמעי. המקורבים טוענים כי שמו של שגיא כמשקיע פוטנציאלי שעל הפרק יועלה בישיבת דירקטוריון חשובה שתתקיים הערב במעריב (-2.37% , 346.0). עם זאת נראה כי גם אם אכן מתנהלים מגעים בין הצדדים מדובר בשלבים ראשוניים שכן החברה לא דיווחה על העניין לבורסה עד כה. ב"מעריב" סירבו להגיב לדברים.

דגן בשורות מחפשי הנפט

חברת מליסרון (0.55% , 8519.0), שבשליטת עופר השקעות (71%), הגישה את דו"חותיה הכספיים לשנת 2010 ולרבעון הרביעי בה. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-113 מיליון שקל - מעט פחות מהרבעונים הראשון והשני השנה שעמדו על 115 מיליון שקל ומהכנסות הרבעון השלישי שעמדו על 118 מיליון שקל. עלות ההכנסות עמדו על 28 מיליון שקל בדומה לרבעון הראשון והשני והציבו את הרווח הגולמי של החברה על 85 מיליון שקל.

חברת חיפושי הנפט גינקו מגייסת לשורותיה בכיר לשעבר בכוחות הביטחון - מאיר דגן, ראש המוסד לשעבר. השותף הכללי בחברת חיפושי הנפט זרח, הודיעה על מינויו של דגן וכן על מינוי מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, צביקה זיו, לדירקטור בחברה. המינויים החדשים צפויים במסגרת העסקה הצפויה של מיזוגה של גינקו לתוך השלד הבורסאי אוריאלי (14.76% , 73.1). בסוף אפריל צפויה להתכנס אסיפת בעלי המניות של אוריאלי כדי לאשר את עסקת המיזוג

קרן השקעות הנדל"ן ריט 1 (1.37% , 732.7), שמנוהלת על ידי שמואל סייד, מדווחת היום על גידול של 130% ברווח הנקי בשנת 2010 ל-69 מיליון שקל. כמו כן מדווחת החברה על גידול של 37% בהכנסות מדמי שכירות ל-104 מיליון שקל. המניה עולה ב-1.4% בתגובה לדו"חות. קרן ריט (Real Estate Investment Trust) היא מכשיר השקעות המאפשר למשקיעים שונים - גם כאלה שאינם מתמחים בתחום הנדל"ן - להשתתף באופן לא ישיר בהשקעה בנכסים מניבים. ההשקעה מאפשרת חשיפה לנכסים המוחזקים על ידי הקרן, תוך פיזור הסיכונים הכרוכים בהשקעה בנכס מניב מסוים.

חברת פרטנר (1.21% , 6751.0) פירסמה את דיווח ה-20F השנתי שכולל פירוט על שכר המנהלים בחברה. פרטנר אינה מדווחת על משכורות אישיות כמו סלקום ובזק, אך מדווחת על פיצוי מצרפי לבכירים בחברה.מהדיווח עולה כי לפרטנר ישנם 11 חברי הנהלה ו-8 דירקטורים במועצת המנהלים. יחדיו זכו 19 הבכירים לתגמול מצרפי של 84 מיליון שקל בשנת 2010. עלות השכר עמדה על 68 מיליון שקל (כולל תשלום חד פעמי למנכ"ל פרטנר של 2 מיליון דולר), ואילו התשלום מבוסס המניות לבכירים עמד על 16 מיליון שקל.

  • הבורסה בתל אביב

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully