שאמה: כך פעל ח"כ כץ לסיכול המלצות ששינסקי

ח"כ כרמל שאמה ממשיך להאשים את ח"כ חיים כץ באיומים על חברי הליכוד: "כץ, ששווה 10,000 קולות בליכוד, הבהיר שמי שיתמוך בששינסקי לא יזכה לתמיכתו בפריימריס"

TheMarker
24/03/2011

"אפילו אדם נטרלי כמו סטנלי פישר שכולם מעריצים בישראל, שמעולם לא הפעיל לחץ לגיטימי, אמר כי ניסו לסכל את ששינסקי בדרכים פסולות, כולנו יודעים אילו נשקים לא קונבנציונליים הופעלו כדי לסכל את המלצות ועדת ששינסקי", אמר היום יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה לרשת ב'.

"כולנו יודעים על הפגישות והלחצים שהופעלו כדי לשנות את גזירות הוועדה ועל המאבק העיקש בדבר חלוקת עוגת הגז הגדולה, וראינו לא רק לוביסטים או עורכי דין הממונים על ידי המשקיעים אלא גם ח"כים שהצטרפו בשלב יותר מאוחר למלחמה".

"יש בליכוד גורם מונופוליסטי, מבחינת כוח במפלגה, שהצהיר על עצמו כמנוגד עניינים", הוסיף שאמה והתכוון לחבר הכנסת חיים כץ. "כץ, ששווה עשרת אלפים קולות בליכוד, הבהיר לחברי הכנסת כי מי שיתמוך בהמלצות ועדת ששינסקי לא יזכה לתמיכתו".

"אתמול כץ טען בעצמו כי תיווך בין קובי מימון לכמה ח"כים", הוסיף שאמה. "למה ח"כ כץ לא מדווח באופן פשוט: כמה כסף הוא מחזיק בישראמקו או מדוע הוא לקח ח"כ לקובי מימון? או מדוע הוא מאיים על חבר הכנסת שאמה?. "אין צורך בוועדת חקירה, הגענו כבר לשלב הראיות".

"איך הליכוד כמפלגה חברתית לא מגבה את ראש הממשלה?", המשיך שאמה. "איך זה שחבר הכנסת ציון פיניאן מציע פשרה בדיוק לאחר הפגישה עם קובי מימון?".

"דו"ח ששינסקי הוא מצוין, הפרטים בדו"ח ממחישים מדוע יש צדק במסקנות הוועדה. לעומת זאת, חברי הכנסת שהציעו שינויים והפחתות במסים בכלל לא קראו את הדו"ח. החוק עבר בפה אחד, זה הישג לדמוקרטיה הישראלית. אני הייתי הראשון שיזם מחקר ראשוני לגבי תמלוגי הגז והיום אפשר לומר כי ישראל יוצאת לעצמאות בכל מה שקשור לאנרגיה חשמלית כשהאזרחים מרוויחים ביטחון אנגרטי".

חבר הכנסת כץ בתגובה אמר, כי "מעולם לא הואשם כמי שפועל באיומים, לעומת שאמה הנחשב למסתכסך סידרתי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully