וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תשואות קופות הגמל בינואר: עוצמה של לאומי - 1.2%; גדיש של פועלים - 1%

אלי דניאל

10.2.2002 / 12:51

בעקבות הפיחות בשקל בלטו לטובה הקופות המתמחות במט"ח - סגנון מט"ח (לאומי) ואלומה (פועלים) השיגו תשואה של כ-3.7%

שני הבנקים הגדולים במדינה, בנק הפועלים ובנק לאומי , מפרסמים היום את תשואות ינואר שהשיגו קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הנמצאות בניהולן.

השוואת ביצועי שתי הקופות הגדולות ביותר, גדיש של פועלים ועוצמה של לאומי, מראה כי ידה של עוצמה היתה על העליונה בחודש שחלף. עוצמה, המנהלת נכסים בהיקף של כ-10.35 מיליארד שקל, השיגה תשואה ריאלית של כ-1.2%, בעוד שגדיש, המנהלת נכסים בהיקף של כ-15.86 מיליארד שקל, הסתפקה בתשואה ריאלית של כ-1%.

התשואה הגבוהה ביותר מבין הקופות המנוהלות ע"י בנק לאומי היתה של סגנון מט"ח, המנהלת נכסים בהיקף של 49 מיליון שקל. קופה זו השיגה בינואר תשואה ריאלית של כ-3.7%, וזאת על רקע הפיחות החד שנרשם בשער השקל לעומת הדולר במהלך החודש הקודם. בבנק הפועלים, התמונה די דומה: קופת הגמל אלומה, המנהלת נכסים בהיקף של 156 מיליון שקל ומתמחה במט"ח, הניבה אף היא תשואה ריאלית של כ-3.7%.

מבין קרן ההשתלמות המנוהלות ע"י בנק הפועלים, בלטה קרן כנרות סולידי אשר השיגה תשואה ריאלית של כ-1.3%. יצוין כי קרן זו מנהלת נכסים בהיקף של 4 מיליון שקל בלבד, כך שמבין הקרנות הגדולות ניתן לציין את קרן כנרת, בעלת היקף נכסים של כ-6.42 מיליארד שקל, אשר השיגה בחודש שעבר תשואה ריאלית של 0.9%.

"אפקט ינואר" המפורסם פסח השנה על הבורסה המקומית מה שיכול להסביר את התשואה הריאלית הנמוכה, יחסית, אותה רשמה קופת הגמל סגנון מניות של בנק לאומי. קופה זו, המנהלת נכסים בהיקף של 99 מיליון שקל, הסתפקה בינואר 2002 בתשואה ריאלית של כ-0.6%.

עם תום חודש ינואר הסתכמו נכסי קופות הגמל של בנק לאומי בכ-27.63 מיליארד שקל, בעוד שנכסי קופות הגמל של בנק הפועלים הגיעו לרף של כ-28.07 מיליארד שקל. נכסי קרנות ההשתלמות המנוהלות ע"י בנק הפועלים הסתכמו בתום ינואר 2002 בכ-8.41 מיליארד שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully