וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כמה מוכנים מפעילי הסלולר החדשים להשקיע?

אמיר טייג

11.4.2011 / 16:15

מכרז התדרים של משרד התקשורת למפעילי הסלולר החדשים ממשיך במלוא העוצמה: המכרז כבר הספיק לחצות את רף ה-450 מיליון שקל ורק קבוצתו של מייקל גלפנד פרשה מהתחרות

מכרז התדרים של משרד התקשורת נפתח הבוקר ב-10:00. כל ארבע הקבוצות נשארו בתמונת המכרז שהגיע ל-450 מיליון שקל, אז הודיע קבוצתו של מייקל גלפנד על פרישתה מהתחרות.

המכרז מתנהל משישה מוקדים. ארבעה הקבוצות נמצאות במשרדיהן ומשם באמצעות האינטרנט מעבירות הצעות. משרד התקשורת מפקח על הליך ההצעות ממשרדיו בתל אביב. מוקד שישי הוא משרד האוצר בירושלים. נודע כי כל ארבעת ראשי הקבוצות נמצאים בישראל, כולל פטריק דרהי ומייקל גלפנד.

משה כחלון בחגיגות 120 שנה להיווסדה של העיר חדרה, ינואר 2011. שלומי גבאי
אם עד חצות לא יוכרז זוכה, ימשיך המכרז גם מחר. שר התקושרת משה כחלון/שלומי גבאי

המכרז ייערך ככל שיידרש, אך אם עד חצות לא יוכרז זוכה, המכרז ייעצר ויחודש מחר בבוקר. עם זאת, הערכות כי בשעות אחר הצהריים המוקדמות יוכרז לפחות זוכה אחד. המשרד העמיד שתי רצועות תדרים, כלומר מאפשר לשני מפעילים חדשים לעמיד תחרות לחברות הסלולר.

המציעים יכולים לראות על מסך המחשב האם ההצעה שלהם היא המובילה בשלב זה של המכרז. כל מציע שהצעתו אינה מובילה יכול להציע בכל זמן נתון הצעה כספית אחת ביחס לרצועת תדרים אחת לפי בחירתו ולשפר את ההצעה המובילה ב-5 מיליון שקל בלבד. כל שיפור בהצעה כאמור יאחר את סיום המכרז ב-10 דקות. ההליך המכרזי יסתיים לאחר שיחלפו 10 דקות רצופות ממתן ההצעה האחרונה שבהן לא הוגשה הצעה תקפה נוספת.

עם סופו של המכרז ניתן יהיה להכריז כי שתי חברות סלולר חדשות קמו בישראל. החברות יעמידו ערבות כספית בהתאם לסכום שייקבע במכרז, וייגשו מיד להקמת הרשתות. כל חברה תצטרך להקים רשת סלולר, שתכסה בשלב הראשון 10% משטחי המדינה.

ברגע שהחברה תשיג את הכיסוי מהמינימלי הדרוש היא תוכל לעשות שימוש ברשתות הסלולר המתחרות, של סלקום פלאפון ופרטנר, באמצעות פרקטיקה הנקראת נדידה הפנים ארצית. הדבר יאפשר להם להתחיל לספק שירות תחרותי כבר בשלב מוקדם של ההשקעה. הערכות הן לפחות אחת הזוכות היום יחלו בשירות בתחילת שנת 2012.

עם זאת, שני נושאים עדיין מקשים על הקמת הרשתות החדשות. משרד התקשורת עדיין לא קבע קווים המנחים את חברות הסלולר הקיימות לגבי נדידה פנים ארצית. המשרד לא קבע האם יתערב בקביעת תעריפי הנדידה ויכפה על סלקום פרטנר ופלאפון תעריפים מפוקחים. נושא נוסף שעדיין חייב פתרון הוא חוקי הרישוי העירוניים להקמת אנטנות סלולריות. חוקים אלו מקשים מאוד על הקמת אנטנות, חסם גדול עבור חברה צעיריה שתידרש להקים עתה כ-2,000 עד 3,000 אנטנות חדשות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully