וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ישראל 10 מורידה מחירי נקודות הריטינג ומבטלת שיטת "הפריים הבטוח"

ענת ביין

11.2.2002 / 18:18

משרדי הפרסום הגדולים, ובראשם באומן בר רבנאי, בדרכם פנימה

גל הביקורות בישראל 10 החל לתת כנראה את אותותיו, ובמשרדי הפרסום הגדולים מדווחים היום כי הערוץ החדש החל ליישר קו עם דרישות השוק, להוריד את מחירי הנקודות (אחוזי צפייה בקרב קהל יעד) ולבטל את שיטת "הפריים הבטוח", במסגרתה בתמחור לפי נקודות נקבע רף מחיר תחתון שעמד על 5,000 דולר ורף מחיר עליון שעמד על 7,000 דולר. כתוצאה מכך, קרובים המשרדים הגדולים, שנמנעו עד עתה מכניסה מאסיווית לפרסום בערוץ, לסגור הסכמים ראשונים עם ישראל 10, שבעקבותיהם יתגבר כפי הנראה בימים הקרובים היקף הפרסומות בערוץ.

"היום כבר ניתן היה לשמוע נימה חדשה בערוץ", כך מספר רמי שלמור, מבעלי משרד הפרסום שלמור אבנון עמיחי Y&R, "אנשי הערוץ מתחילים לדבר בהיגיון (כלכלי) וניכר בהם כי התעשתו, אימצו גישה הגיונית והתאימו עצמם לקולות השוק. כך למשל הם ביטלו את דרישת מחירי המינימום שהציגו בימים הראשונים".

אייל חומסקי, מבעלי משרד הפרסום אדלר חומסקי&ורשבסקי: "בערוץ 10 הבינו סוף סוף כי הם חייבים להתיישר עם השוק ולמדו ששם המשחק היום הוא תמחור לפי נקודות JRP ו-TRP (אחוזי צפייה בקרב קהלי יעד) ולא תמחור לפי ספוטים. עד עתה היו המחירים שלהם פר נקודה גבוהים מבערוץ 2, אבל כנראה שהם הבינו שזה מצב בלתי אפשרי, וכעת הם רדו למחירים סבירים והתמחור לנקודת רייטינג עומד על 300-350 דולר - שזה כבר סביר בהרבה". חומסקי מוסיף כי למשרד מעולם לא היתה מדיניות לא להיכנס לערוץ החדש, אבל הפרסום בו נשמר על אש נמוכה כי "זה לא היה משתלם". לאור הזמירות החדשות שנשמעות, מתכוונים במשרד לסגור הסכמים בימים הקרובים.

אך מה שמבשר כנראה יותר מהכל את תחילתו של השינוי היא כניסתו הצפויה של משרד הפרסום באומן בר רבנאי - מראשי המקטרגים על תמחור הערוץ ותכניו. המשרד מתעתד לסגור במהרה הסכמי פרסום, שבעקבותיהם יופיעו על המסך כבר בימים הראשונים סרטונים של סלקום, תלמה וכדומה.

מבין חמשת המשרדים הגדולים, פירסמו עד עתה בערוץ בצורה מאסיווית שני משרדי פרסום בלבד: מ'קאן קשר בראל וגיתם BBDO, שהוא גם משרד הפרסום של ישראל 10. גורמים בענף מעריכים כי כניסתם של שלושת המשרדים הנוספים מבשרת למעשה מגמה של שינוי בגישת משרדי הפרסום, ושבעקבות 5 המשרדים גדולים יבואו כל השאר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully