וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפקיעה מובילה את אחד העם לירידות

שלי אפלברג

28.4.2011 / 12:43

המסחר באחד העם עבר לירידות שערים כשת"א 25 מאבד 0.8% מערכו על רקע הפקיעה שהתרחשה היום. האופציות על מדד ת"א 25 פקעו על 1337.09 נקודות

הבורסה בתל אביב פתחה את יום המסחר האחרון לשבוע על רקע המגמה החיובית שאפיינה את המסחר בחו"ל. ת"א 25 שנסגר אתמול ללא שינוי, ופתח בעליות של 0.3% על רקע פקיעת האופציות, עבר לירידות של 0.8%, מדד הנדל"ן ומדד הבנקים שהושפעו אתמול מטיוטת ההוראה של נגיד בנק ישראל סטנלי פישר, בדבר הגבלת משכנתאות בריבית משתנה, נפתחו לאור פקיעת האופציות בעלייה של 0.5% ו-0.2% בהתאמה ועתה נסחרים בירידות של 0.2% ו -1.2% בהתאמה.

מועד פקיעת האופציות שנקבע ליום חמישי האחרון של החודש, בתנאי שלאחריו יש יום שישי באותו חודש, התרחש היום. האופציות על מדד ת"א 25 פקעו על 1337.09 נקודות ועל מדד הבנקים פקע על רמת ה-1400.48 נקודות.

האופציות על המניות נפקעו כדלקמן: מנית כיל פקעה על רמת 6029 נקודות, הפועלים פקעה על 1830 נקודות, לאומי פקעה על רמת 1819 נקודות וטבע פקעה על 15720 נקודות. שער הפקיעה של האופציות הוא בעצם שער הפתיחה של מדד ת"א 25. שער הפתיחה נקבע באופן רנדומאלי בין השעות 9:45 ל-9:50 על פי ההיצעים והביקושים בין הפעילים השונים המזרימים פקודות בשלב הטרום-פתיחה. באותן הדקות מנסים בדרך כלל השחקנים הגדולים לכוון את שער הפקיעה על פי מצבת הפוזיציות שלהם בשוק על ידי הזרמת היצעים או ביקושים למניות המדד.

ניתוח הפקיעה

בשוק עברה היום הפקיעה באופן שקט תוך מחזור מסחר גבוה מהרגיל מבלי להשפיע הרבה על השוק. לדברי זיו פניני מנהל חדר מסחר עסקאות של מגדל שוקי הון, "יום יומיים לפני הפקיעה היה לחץ גדול על האוכף שנסחר במחיר מאוד זול והערכה הייתה שהפקיעה הולכת להיות סביב 1340 הנקודות, ההפתעה היתה המחזור הגבוה".

אנו רואים את מניות הארביטראז' כמו טבע, שיורדת 1.32% אלביט המפחיתה 1% ונייס המחסירה 1.6%- נחלשות בגלל חולשת הדולר. כמו כן, על רקע הפיצוץ בצינור הגז אתמול אנו רואים את מניות יחידות הגז חיוביות, כאשר מדד הנפט והגז עולה כעת ב-1.1% .

דרור זק"ש מנהל חדר מסחר בבנק הבינלאומי: "הטיוטה החדשה של סטנלי פישר בדבר ההגבלות על המשכנתאות, אינה גורמת בשלב זה לתנועה רצינית באג"ח הצמודות. לאחר הנאום אתמול של הנגיד האמריקאי בדבר התחזקות האינפלציה בארה"ב ובהערכה שהאינפלציה בישראל גם תהיתי גבוהה ההסתברות להתחזקות האג"ח הצמודות נראית ריאלית בעתיד הקרוב".זק"ש הפנה את תשומת לב המשקיעים לעובדה כי הדולר ,על אף הקניות של דולרים אתמול על ידי משקיעים ישראלים , מגרד עוד פעם את אזור ה- 3.4 שקל וזאת על רקע היחלשותו בעולם. "אם נרד מתחת לרמת 3.4 אנו צפויים לראות את בנק ישראל חוזר להתערב בשוק מט"ח".

מניית ITGI מזנקת ב-20% על רקע תוצאות ניסוי טובות שהתקבלו. הדמייה תוך עורקית שערכה החברה הראתה את היעילות של שימוש ברקמה מן החי בסטנט של החברה.

בשביל לחזק את הנזילות הכספית של החברה ולמחזור חובה השלימה היום חברת כנפיים , בעלת השליטה באל על , הנפקה פרטית למוסדיים להרחבת סדרה ד' של אגרות החוב המדורגות בדירוג -ilA על ידי מעלות בהיקף של כ- 4 מיליון שקל. הריבית באג"ח נקבעה על פי הריבית הבסיסית של אג"ח ממשל משתנה 0817 בתוספת מרווח של 4.9% לשנה, ובמח"מ של 3.2 שנים.

ברננקי לא מרגיע

אמש פירסם הבנק הפדרלי כי לאור התאוששות המשק האמריקאי, התחזקות החברות והשיפור בתעסוקה, החליטה ועדת הבנק לא לשנות את תוכנית הסיוע שנועדה לתמוך בכלכלה האמריקאית ולשפר את צמיחתה. לפיכך, תסתיים תוכנית הרכישות של אג"ח ארה"ב בסך 600 מיליארד דולר, המכונה QE2, בסוף יוני כמתוכנן.

ברננקי העביר בהודעתו מסרים מעורבים וציין כי למרות שהכלכלה מתאוששת, השיפור נעשה באופן מאוד איטי והשוק טרם מיצה את הפוטנציאל הגלום בו. עוד ציינו בבנק המרכזי כי נקודת החולשה עדיין טמונה בשוק הדיור, כמו גם בשוק התעסוקה אשר לא הגיעו לפוטנציאל מלא.

לאור זאת, מתכוונים בבנק הפדרלי לשמור על סביבת ריבית נמוכה הקרובה לאפס במשך תקופה ממושכת. ברננקי מסר כי בזמן הקרוב לא יחלו במדיניות מצמצמת. הבנק המרכזי העלה את תחזית האינפלציה ומנגד הוריד את תחזית הצמיחה הכלכלית לשנה הנוכחית. בהודעה התייחס גם לעליות האחרונות במחירי האנרגיה והסחורות ולפחד מאינפלציה וציין כי מדובר בהתגברות אינפלציונית זמנית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully