תנובה מייקרת את מוצרי החלב ב-5%-7%

אחרי מחירי הדלק ומוצרי שטראוס - גם תנובה מעלה מחירים. בענף מעריכים כי בימים הקרובים יתייקרו מחירי כלל מוצרי החלב שבפיקוח זה לא נגמר: גם מוצרי פרוקטר אנד גמבל מתייקרים

עדי דברת-מזריץ

תנובה תעלה בימים הקרובים את המחירים של כל מוצרי החלב שלה בשיעור של 5%-7% - כך נודע ל-TheMarker. בנוסף, החברה הגישה מחירונים חדשים לרשתות השיווק, הכוללים עלייה של 3%-5% במחירים של מוצרי המותגים של החברות הבנות של הקבוצה, כמו "מעדנות", "סנפרוסט", "טירת צבי" ו"מאמא עוף".

כך למשל, פיצה משפחתית מעדנות, שעולה כיום לקמעוני 16.3 שקל - תעלה 17.64 שקל. מאמא עוף ילדים, שעולה כיום 21.35 שקל - יעלה 23.76 שקל. פסטרמה טירת צבי שעולה כיום 41.5 לק"ג - תעלה 45.8 שקל.

בענף מעריכים כי בימים הקרובים יתייקרו מחירי כלל מוצרי החלב שבפיקוח. מתנובה נמסר בתגובה: "בעקבות עליית חומרי הגלם מחירי חלק מהמוצרים יעלו בשבועות הקרובים". לפי החברה, עליית המחירים נובעת בין השאר מעלייה במחירי חומרי הגלם המשמשים להאכלת הפרות והעופות.

מחיר הקפה של שטראוס יעלה ב-13.5%

הזינוק במחירי המזון קשור בין השאר למחירי הנפט שהגיעו לשיא - ומייקרים גם את מחיר הבנזין בישראל. במוצאי שבת יעלה מחיר הדלק ב-23 אגורות לליטר - ל-7.62 שקלים. מתחילת השנה זינק מחיר הבנזין ב-13.6%.

מוקדם יותר השבוע הודיעה קבוצת שטראוס לרשתות השיווק כי גם היא תעלה את מחיריה החל בראשון ביוני. כך, מחירי העוגות יעלו ב-5%, מחירי הקפה ב-13.5%, הסלטים ב-3.3%-8.3%, מוצרי יטבתה ב-5%-7% וממתקים ועוגות ב-5%.

בין מוצרי המזון שמתייקרים, גם טונה סטארקיסט תעלה מחירים ב-5%-10% החל ממחצית מאי, וחברת פרוקטר אנד גמבל תייקר באחוזים בודדים את מחירי מוצרי הכביסה ושמפו פאנטן.

משטראוס נמסר בתגובה: "בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם וחומרי האריזה של מוצרי החברה, שטראוס תעלה במהלך השבועות הקרובים מחירים של מגוון קטגוריות, שיעודכנו במחירונים חדשים שיועברו בהמשך".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully