וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהבוקר: הדלק שהיה חשוד כמזוהם חוזר למטוסים

זוהר בלומנקרנץ

9.5.2011 / 9:01

השיבושים בתעופה צפויים להגיע לסיומם לאחר שאתמול ניתן אישור לתדלק את המטוסים בדלק הסילוני שהיה חשוד כמזוהם. ההיתר ניתן בעקבות מכתב רשמי מחברת פז בדבר תקינות הדלק

רשות שדות התעופה מתירה את חידוש תדלוק המטוסים בנתב"ג בדלק הסילוני שהיה חשוד כנגוע בזיהום. זאת בעקבות אישורי בדיקה שהעבירה חברת פז לנתב"ג המעידים על תקינותו של הדלק. מסמכי הבדיקה נבדקים כעת ברשות שדות התעופה.

אתמול (א') אישרה רשות שדות התעופה (רש"ת) את חידוש התעופה הפנים ארצית לאחר שהתקבל מכתב רשמי מחברת פז בדבר תקינות הדלק בשדות התעופה הפנים ארצים.

מעבדות של חיל האוויר האמריקאי סירבו לבצע את הבדיקה של הדלק המזוהם בגרמניה משום ש"נכסי תעופה" העלו את הבקשה כגוף אזרחי, אך משרד התחבורה ניסה לשכנעם לבדוק את הדלק.

להערכת מנהל נתב"ג, שמואל קנדל, ניתן יהיה להשלים את החלפת הדלק במכלים ולהחזיר את נתב"ג למתכונת פעילות רגילה עד יום רביעי הקרוב. המשמעות המעשית היא שעד אחרי יום העצמאות צפויים עדיין עיכובים ושינויים בלוח זמני הטיסות של חברות התעופה מנתב"ג. הנוסעים מתבקשים להתעדכן אצל חברות התעופה על שעת הטיסה ועל שינויים אפשריים.

הביאה לעצירת ההמראות מיום חמישי בצהריים בנתב"ג. לפי הערכות בענף התעופה, הנזק שנגרם לחברות מגיע לעשרות מיליוני דולרים.

מתוך 23 הטיסות שעוכבו ביום חמישי, נותרו ביום שישי בבוקר 11 מטוסים על הקרקע. בחלק מהמקרים חברות התעופה לא יכלו להפעילם מכיוון שצוותי האוויר סיימו את מכסת התעסוקה, והיה עליהם להמתין לתום שעות המנוחה שלהם. אל על, לדוגמה, נאלצה לבטל 20 טיסות בינלאומיות ופנים-ארציות כתוצאה מהפסקת תדלוק המטוסים.

רק ביום שישי בבוקר החלו הטיסות בנתב"ג לשוב בהדרגה למסלולן. עם זאת, בימים הקרובים צפויים עיכובים נוספים ושינויים בלוח הזמנים עקב המחסור בדלק לא מזוהם והצורך של חברות תעופה זרות להצטייד בדלק בדרכם לישראל וממנה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully