פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   שינוי מגמה: הדולר יורד, הנפט עולה

   הדולר והיורו נחלשו הבוקר וכעת הם נסחרים ברמה של 3.506 שקלים ו-5.004 שקלים בהתאמה. לעומתם הנפט, החל לטפס וחצה אתמול את רף 100 הדולר

   הדולר משנה הבוקר את מגמתו מהימים האחרונים, ומאבד 0.65% לרמה של 3.506 שקלים. בדומה לו, גם היורו נחלש ב-0.4% לרמה של 5.004 שקלים. בעולם מתחזק היורו מול הדולר, ורושם עליות קלות של 0.08% לרמה של 1.43 דולרים ליורו אחד.

   לאחר שרשם ירידה גדולה מ-10% בשבוע שעבר, מחיר הנפט שב וחצה אתמול את רף 100 דולר לחבית. החוזים על הנפט הגולמי למסירה ביוני נסגרו במחיר של 100.1 דולר לחבית - רמתו הגבוהה ביותר מאז ה-10 במאי.

   בנוסף לכך, מחיר הזהב זינק בשיעור החד ביותר החודש, מחיר הכסף קפץ בקרוב ל-5% ומדד מחירי הסחורות עלה לשיא של כמעט שלושה שבועות. הסיבה לעלייה נובעת מהמשך החששות מפני התגברות האינפלציה, שהגביר את תיאבון המשקיעים לסחורות בתור השקעה חלופית.

   נתונים שפרסם אתמול בנק ישראל מלמדים כי ציפיות השוק לאינפלציה, הנגזרות מהשוואה בין תשואות האג"ח הממשלתיות הצמודות ללא-צמודות לשנה הבאה מסתכמות ב-3.2%. זאת, לעומת קונסנזוס האנליסטים של הבנקים וחברות הייעוץ, שצפו עלייה של 3.1% במדד המחירים. עם זאת, ניתן לראות שבשנתיים האחרונות, הכה המדד בפועל את התחזיות, ואף חרג מן היעד האינפלציוני של הממשלה - 3%-1% לשנה.